Mašinac samo do boda protiv Sloge (VIDEO)

Fudbalerke Mašinca nisu uspele da nastave niz pobeda. One su u 5. kolu ženske Superlige Srbije na svom terenu odigrale meč bez golova sa Slogom iz Zemuna.

Po sunčanom i lepom vremenu viđena je jedna tvrda, prava prvenstvena utakmica. Domaće su diktirale tempo, ali svoje prilike, pre svega u prvom delu, nisu uspele da pretvore u pogodak. Gošće su bile smirene i koncentrisane do samog kraja i uspele su da ostanu neporažene i u petom meču ove sezone.

Zelene su dobro otvorile meč i već u 4. minutu Kristina Krstić se našla u odličnoj prilici posle sjajnog dodavanja Jovane Vasiljković, ali šutirala je pored gola.

Desetak minuta kasnije kapitena Milicu Stanković na petercu je pronašla Tamara Marjanović, ali je odbrana Zemunki uspela da je izblokira. Pokušala je Milica Stanković i u 19. minutu udarcem sa dvadesetak metara, ali nedovoljno dobro da bi se ugrozila iskusna Ljiljana Gardijan na golu Sloge.

Mnogo teži zadatak imala je golmanka zemunskog tima par minuta kasnije, kada je uspela da zaustavi odličan udarac Andrijane Pejčić sa ivice peterca.

U nastavku je opao pritisak domaćih igračica pa do kraja poluvremena beležimo još samo slobodnog udarc Jovane Vasiljković, ali lopta je otišlo pored stative.

U 41. minutu viđena je i jedina prava prilika za gošće, kada je posle solo prodora po levoj strani Mina Čavić ušla u kazneni prostor Mašinca, dobro šutirala ka golu, ali Vanja Stanković je bila na mestu.

U samoj završnici prvog poluvremena posle pokušaja Milice Stanković lopta u šesnaestercu pogađa kapitena Sloge Mariju Joković u ruku, ali sudija Jasmina Mickoska, koja se nalazila u  neposrednoj blizini smatrala je da nema elemenata za najstrožu kaznu.

U drugom poluvremenu nastavile su domaće da napadaju, gošće su se organizovano branile i povremeno pretile, ali većih prilika za postizanje golova nije bilo. Ostalo je 0:0.

U narednom kolu Mašinac je opet domaćin, ovoga puta najvećem favoritu ekipi Spartaka.

Iz tabora zelenih tvrde da je atmosfera u ekipi odlična i da im jedino smeta što moraju da igraju pred praznim tribinama.

Posle 5. kola Mašinac se sa 10 osvojenih bodova nalazi na deobi drugog mesta sa ekipom TSC-a.

MAŠINAC TRACE: Vanja Stanković, Isidora Vučković, Milica Stanković, Kristina Krstić, Andrijana Pejčić (od 86. Milijana Pavlović), Aleksandra Zlatanović, Jovana Vasiljković, Jana Stevanović  (od 64. Anđela Šarac), Ana Lilić, Tamara Marjanović (od 46. Miljana Ivanović), Aleksandra Đorđević

SLOGA: Ljiljana Gardijan, Nina Čavić, Marija Jonović, Tijana Janković, Nikolina Milić, Emilija Živković, Marija Dabić, Anja Vulikić (od 80. Milena Trnavac), Mina Čavić, Tijana Batočanin, Marija Milošević