Radnički pokorio Kruševac za nastavak evropskog sna (VIDEO)

Ubojitim kontrama i besprekorno disciplinovanom odbranom fudbaleri niškog Radničkog ostvarili su izuzetno bitnu pobedu u borbi za opstanak, pošto su u Kruševac savladali domaći Napredak sa 2:0. Golove za Nišlije postigli su Riota Noma u 45. i Nemanja Kojić u 55. minutu.

Trećom uzastopnom pobedom u plej-ofu Nišlije se tri kola pre kraja prvenstva nalaze na 5. poziciji sa 31 bodom, dva manje od četvrtoplasirane Mladosti iz Lučana, koja je u ovom kolu poražena od novosadske Vojvodine.

Meč na kruševačkom stadionu odigran je u predivnoj atmosferi, a sadržao je sve epitete jednog derbija. Agresivnost, dosta trčanja, emotivnog naboja, taktičkih smicalica dvojice trenera, mnoštvo šansi, crveni karton – sve to stalo je u 90 minuta utakmice, koja je za oba rivala imala ogromnu težinu zvanu ostanak u borbi za kvalifikacije za Evropu.

Nošeni frenetičnim navijanjem odlično popunjenog stadiona pod Bagdalom Kruševljani su do vođstva mogli već posle prvog napada. Uigranom akcijom lopta je brzo stigla do šesnaesterca Radničkog, Ndiaje je odlčnim pasom stvorio Eskiću stopostotnu priliku, ali je ovaj očajno šutirao, promašio čitav gol, te je odlična šansa za domaće otišla u nepovrat.

Novu dobru priliku „čarapani“ su imali u 12. minutu. Alivodić je primio loptu na ivici šesnaesterca, lepo se oslobodio čuvara, uputio precizan udarac, ali je Zogović bio na visini zadatka i odbranio udarac napadača Napretka.

Posle dvadesetominutne uspavanke, gde je lopta uglavnom cirkulisala između dva šesnaesterca, Napredak je u 38. minutu imao najbolju šansu na meču.

Sakidike je pobegao Bulatoviću i poslao loptu na peterac gde je Alivodić prvi stigao do lopte, ali je nije najbolje zahvatio, pa je završila u naručju Zogovića.

Niški fudbaleri čitavo prvo poluvreme nisu stvorili izgledniju priliku za gol, ali su do vođstva došli u najboljem mogućem trenutku – u sudijskoj nadoknadi. Jovanović je centrirao, Kojić je na drugoj stativi bio najviši u skoku i spustio je loptu do Arsića, koji je pucao pravo u Petrovića, ali je na odbitak natrčao Riota Noma i zatresao mrežu.

U 55. minutu Nišlije su duplirale prednost. Akcija koja je prethodila golu može se nazvati „matom u dva poteza“. Arsić je sa leve strane sjajno „nacrtao“ loptu Kojiću, koji je perfektno reagovao u srcu šesnaesterca i matirao ukopanog Petrovića.

Nakon drugog primljenog gola, domaći fudbaleri bacili su sve karte na napad, krenuli totalno ofanzivno, a u 64. Imali su solidnu šansu da prepolove zaostatak za Nišlijama. Prvo je nakon slobodnog udarca Uroševića Tubić glavom pucao pravo u Zogovića, a već u narednom napadu Sakidika je takođe pokušao glavom, ali još jednom je niški čuvar mreže bio na visini zadatka.

Kako je meč odmicao, igralo se sve dinamičnije, a kruševački fudbaleri uglavnom su centaršutevima pokušavali da probiju bedem Nišlija.

U 72. minutu posle centaršuta Ndiaje je probao glavom, ali neprecizno, da bi u narednom napadu Kojić iz daljine, posle dobre finte, probao da postigne drugi pogodak na meču, no lopta je završila pored stative.

Od 83. minuta Nišlije su ostale bez štopera Radoša Bulatovića, koji je u roku od 4 minuta dobio 2 žuta kartona, te ga je Milorad Mažić ranije poslao u svlačionicu.

Kruševljani su sve karte u finišu meča bacili u napad, do gola su mogli u 85. minutu, ali je Uroševićev slobodnjak Zogović boksovao u korner.

Raspoloženi levi bek Napretka u narednom napadu uputio je pravi projektil sa 25 metara, a lopta je prohujala pored leve stative gola Radničkog. Iako brojčano nejednake, Nišlije nisu popustile do kraja, pa se sa celim plenom i zlata vredna 3 boda vraćaju iz prestonice kneza Lazara i nadom da će san zvani “Evropa” na kraju sezone postati java.

U narednom kolu Radnički gostuje Vojvodini u Novom Sadu, a taj meč biće odigran narednog vikenda.

NAPREDAK – RADNIČKI 0:2 (0:1)

Stadion: Mladost, Kruševac

Glavni sudija: Milorad Mažić (Vrbas)

Žuti kartoni: Bulatović, Noma, Stanković (Radnički)  Crveni karton: Bulatović (Radnički)

Napredak: Nikola Petrović, Miloš Simonović, Nemanja Tubić, Slobodan Urošević, Miloš Cvetković, Jovan Markovski (od 60. Filip Kasalica), Nikola Eskić (od 63. Josip Projić), Nenad Šljivić, Enver Alivodić (od 81. Miloš Grujić), Džesi Sekidika, Ibrahima Ndiaje

Radnički: Bojan Zogović, Radoš Bulatović, Miloš Živković, Nikola Stanković, Miloš Petrović, Marko Tomić, Lazar Arsić, Saša Stojanović (od 28. Riota Noma), Aleksandar Jovanović (od 83. Miloš Stanojević), Marko Mrkić (od 69. Pavle Popara), Nemanja Kojić