Konstantina kroz dramu do pobede u gradskom derbiju (video)

Gudžić spasio Konstantin

U 27. kola istočne grupe Prve muške regionalne lige u sredu je odigran još jedan gradski derbi. Posle izuzetno zanimljive završnice utakmice Konstantin je savladao Ratnike sa 85:83.

Nakon prvog poluvremena ništa nije nagoveštavalo da će se utakmica rešavati jednim šutem. Konstantin je u prvoj četvrtini dominirao i odmah stigao do visoke prednosti. Tek u drugoj četvrtini su izabranici Saše Damnjanovića pokazali reakciju i uključili se u utakmicu, ali ni puleni Milana Tubića nisu posustajali pa je na poluvremenu Konstantin vodio sa 53:33.

U drugom delu malobrojna publika u Čairu videla je potpuno drugačiju sliku. Ratnici su uspeli da spreče centarsku igru Konstantina preko Aleksandra Mladenovića, a ostali igrači formalnog domaćina na ovom meču, nisu uspevali da pogađaju sa distance. Na drugoj strani Ratnici su pogađali iz svih pozicija i polako su se rezultatski približavali.

Konstantin je u poslednji minut ušao sa sedam poena prednosti, ali su odlični Luković i Simović Ratnke uspeli da dovedu do egala, na nešto više od pet sekundi do kraja – 82:82.

Nakon minuta odmora iskusni Nemanju Gudžića trojkom iz ugla donosi važnu pobedu svom timu I produži nadu Konstantina u borbi za prvo mesto I plasman u Drugu ligu. Gudžić je utakmicu završio sa 13 poena, deset asistencija, šest skokova i pet osvojenih lopti. Pored njega kontinuitet dobrih partija nastavio je Miša Milojević, bio je najefikasniji sa 23 poena, a iskusni centar Aleksandar Mladenović je upisao 21 poen i 11 skokova. Igrom Ratnika je i na ovom meču sjajno dirigovao Filip Luković koji je postigao 21 poen, a Darko Trajković i Andrija Simović su meč završili sa po 20 poena.

Publika u Čairu je mogla da vidi još jednu kvalitetnu košarkašku partiju, a ove sezone su Niš, Borac, Konstantin i Ratnici dali Prvoj regionalnoj ligi i kvalitet više, ali i rezultatsku neizvesnost i draž koja je često nedostajala ovom rangu takmičenja.