Još jedna pobeda Radničkog na pripremama u Turskoj

Fudbaleri Radničkog savladali su ruski Torpedo iz Moskve rezultatom 2:1, u petoj kontrolnoj utakmici na pripremama u turskom Beleku.

Šef stručnog štaba Radoslav Batak „promešao je karte“ u ovom meču, šansu je ukazao uglavnom mladim igračima, novajlijama i onima sa nešto manjom minutažom tokom jesenjeg dela sezone, a oni su mu uzvratili na najbolji mogući način. Bili su bolji tim i zasluženo su pobedili trećeplasiranu ekipu ruske Druge lige.

Radnički je poveo u 24. minutu pogotkom mladog Dušanića, a na 1:1 je izjednačio Kožemjakin u 45. minutu. Konačnih 2:1 za niški tim postavio je novajlija Nikola Štulić u 75. minutu. Štulić je u igru ušao u drugom poluvremenu.

Nišlije su meč protiv Torpeda počele u sledećem sastavu: Drobnjak, Stanković, Ćirković, Jovičić, Jovanović, Ilić, Mesarović, Tomić, Mićibući, Dušanić i Pavlov.

Tokom drugog poluvremena šansu su dobili: Bjeličić, Pejović, Vujadinović, Kasalica, Štulić, Adamović i Štavljanin.

Radnički će poslednji meč u Beleku odigrati već sutra, ali ne protiv kazahstanskog Kairata, kako je bilo planirano, već protiv uzbekistanskog Olimpika. Kairat ima puno problema sa koronavirusom u svojim redovima, pa je zbog toga odložio svoj dolazak u Tursku. U Radničkom su ekspresno reagovali i zakazali duel sa Olimpikom, koji bi trebalo da predstavlja generalnu probu pred nastavak sezone i utakmicu sa Partizanom, koja je zakazana za 12. februar na stadionu Čair.

Podsećamo da su izabranici Radoslava Bataka pre ovog meča sa Torpedom, odigrali četiri jaka kontrolna susreta u Beleku  i upisali pobedu, remi i dva poraza. Savladan je bugarski Spartak iz Varne sa 1:0, protiv poljskih Pjast Glivica je bilo 1:1, a niški tim je izgubio od slovačkog Ružemberoka rezultatom 2:1 i ruskog Himkija sa 1:0.

izvor:FK Radnički Niš