Het trikom Haskića i “evrogolom” Đorđevića Radnički do rekordne pobede (VIDEO)

Fudbaleri Radničkog rezultatom 4:1(3:1) savladali su Radnik i tako stigli do sedme uzastopne pobede. Time se ova generacija Nišlija zlatnim slovima upisala u  istoriju kluba sa Čaira.

Het-trikom Nermina Haskića i “evrogolom” Stefana Đorđevića, Nišlije su došli do nova tri boda i prava je šteta što je lepoj fudbalskoj predstavi, po vremenu idealnom za igru, prisustvovalo ne više od 3000 gledalaca.

Nisu Surduličani došli u Niš da se brane. Počeli su od prvog minuta da atakuju na gol domaćina, a kao rezultat toga došlo je i rano vođstvo u 3. minutu. Posle kornera sa leve strane strelac za Radnik bio je Miloš Milovanović.

To ipak nije pokolebalo izabranike Nenada Lalatovića, koji su preuzeli inicijativu i izjednačili samo pet minuta kasnije, kada je Haskić pogodio na asistenciju Grbića.

U 30. minutu Radnički stiže do potpunog preokreta. Todorovski je centrirao ka Ranđeloviću, koji je spustio loptu do Haskića, a fudbaler iz Bosne i Hercegovine je lako matirao Vasiljevića.

Do het trika Haskić stiže u 43. minutu, kada posle centaršuta Drinčića glavom šalje loptu iza leđa Vasiljevića. Bio je to njegov 16. gol u ligi, čime se osamio u vrhu liste strelaca Superlige.

I u drugom delu Nišlije kreću ofanzivno, ali šanse nisu iskoristili Haskić i Grbić. Pošto je strateg Radničkog u uvodnom delu drugog poluvremena zamenio ključne igrače niškog tima, tempo igre je opao, ali je sve razbudio projektil Stefana Đorđevića u 63. minutu, kada je fantastičnim udarcem, iskosa sa leve strane, smestio loptu iza leđa golmana Radnika.

Surduličani su u 76. minutu propustili idealnu priliku da ublaže poraz, ali je golman Nišlija Borivoje Ristić uspeo, uz pomoć stative, da odbrani šut sa “bele tačke” Igoru Zlatanoviću. Prethodno je Todorovski u šesnaestercu nepropisno zaustavio Uroša Damnjanovića.

Do kraja utakmice beležimo još dve prilke domaće ekipe, koje nisu iskoristili Grbić i rezervista Čumić. Ostalo je 4:1 za Radnički

Remi u “velikom” beogradskom derbiju pogodovao je Superligašu sa Čaira, koji je posle ovog kola za dva boda povećao prednost nad crno-belima i za isto toliko smanjio razliku u odnosu na crveno-bele.

Ovom utakmicom Nišlije su započele  seriju od pet važnih i teških mečeva u samo 14 dana. Sledeći je već u sredu sa trećeplasiranom ekipom na tabeli Partizanom.

RADNIČKI-RADNIK 4:1 (3:1)

Niš, 2. mart – stadion Čair. Sudija:  Bojan Nikolić. Strelci: 0:1 Milovanović  3.- 1:1 Haskić 8.- 2:1 Haskić 30.- 3:1 Haskić 43.- 4:1 Đorđević 63.

Radnički: Ristić, Todorovski, Pankov, Crnomarković, Đorđević, Bondarenko, Drinčić (od 68. minuta Noma), Grbić, Kojašević, Ranđelović (od 70. Čumić), Haskić (od 62. minuta Petrović)

Radnik: Vasiljević, Đorđević, Milovanović, Stevanović, Pajović, Ristović (od 69. minuta Damnjanović), Kojić, Stanisavljević (od 69. minuta Kovačević), Keremeh, Bojić (od 59. minuta Nikolić), Zlatanović.