Fudbalerke Radničkog u lošoj seriji (VIDEO)

Žudbalerke Radničkog pretrpele su treći uzastopni poraz. Spletom nesretnih okolnosti ionako “tanak” roster niške ekipe u nekoliko zadnjih susreta dodatno je okrnjen povredama bitnih prvotimki. U takvim okolnostima i ekipa juniorki Napretka iz Kruševca uspela je da odnese bodove iz Niša. Razultat je bio 1:2(0:1).

Već na samom startu viđena su prilike na obe strane terena, da bi Napredak došao do vođstva već u 5. minutu iz čini se prestrogo dosušenog jedanaesterca. Strelac je bila kapiten Suzana Petronijević.

Pokušavale su domaće u nastavku da izjednače, ali po neravnom i blatnjavom terenu teško su dolazilie do ozbiljnijih prilika za gol.

U drugo poluvremenu gošće su dodale gas, dok je ekipa Radničkog, koja je u protokolu imala samo jednu rezervu i iskoristila je još u prvom delu igre, počela da posustaje.

Kruševljanke do 2:0 stižu u 64. minutu posle jedne bizarne situacije. Posle udarca Suzane Petronijević lopta pogađa prečku pa se odbija visoko i pada u peterac. Oko nje su se borile jedna gostujća napadačica i domaća golmanka, ali je nijedna nije dodirnula. Lopta odskače još dva puta i završava u mreži Nišlijki.

Nastavile su borben igračice crvenih do kraja da pokušavaju. U 80. minutu iskusna Danijela Bošković iz penala smanjuje na 1:2. Prethodno je u šesnaestercu srušena Mina Stojanović.

I u samom finišu meča još jednom je Mina Stojanović grubo zaustavljena u prodoru u kaznenom prostoru gošći, ali u ovom slučaju, inače izuzetno nesigurni sudija na ovom meču Ivana Čolaković, odlučila je da ne pokaže na jedanaesterac. Ostalo je 1:2.

Ovim porazom ekipa Radničkog pala je na osmu poziciju sa 13 osvojenih bodova, a u narednom kolu gostuje lideru B ekipi Zvezde.