Fudbaleri Lužnice trijumfovali na debiju pred svojom publikom (VIDEO)

U utakmici drugog kola fudbalske lige Zona Istok Lužnica je pred svojim navijačima u Babušnici savladala ekipu Zlota rezultatom 2:1. Babušničani su do tri boda došli nakon ubedljive i dominantne igre u svih 90 minuta, a razlog što su strepeli za rezultat do kraja meča i umalo ispustili pobedu jeste veliki nedostatak koncentracije u završnicama akcija i ogroman broj propuštenih šansi.

Lužnica je do vođstva došla već u svom prvom napadu, pogodak je postigao Jovan Đorđević. Usledio je niz šansi domaćih fudbalera, ali je do poluvremena ostalo 1:0 na opšte iznenađenje malobrojne publike koja nije mogla da veruje kakve su šanse promašili njihovi puleni.

I u drugom poluvremenu dominantna je bila domaća ekipa u plavim dresovima, ali nije uspela da postigne gol. Brojni promašaji, kako to obično biva, došli su na naplatu u 71. minutu kada je dosuđen penal za goste. Strelac izjednačujućeg pogotka bio je Marković. Lužnica je na kraju ipak uspela da dođe do sva tri boda, Stefan Osmanović je u 79. minutu postavio konačan rezultat utakmice, Lužnica-Zlot 2:1.

Nakon dva kola Babušničani imaju polovičan uspeh, pre pobede nad Zlotom, u prvom kolu, poraženi su ubedljivo od Balkanskog iz Dimitrovgrada 5:0.

Lužnica ove sezone ima vrlo mlad tim i ambiciju da prvenstvo završi negde na sredini tabele, a da igre ove godine budu uvertira za veća dela sledeće.

U narednom kolu Lužnica gostuje u Pirotu gde će odigrati meč protiv domaćeg Jedinstva.