Dupli poraz Nišlija u Novom Sadu

Igrom sudbine dva niška superligaša u različitim sportovima istovremeno su u Novom Sadu igrali važne mečeve protiv Vojvodine. Nažalosto u oba meča Novsađani su izašli kao pobednici.

Fudbaleri Radničko predvođeni novim trenerom, upravo Novosađaninom Radoslavom Batkom, pretrpeli su ubedljiv poraz od ekipe Vojvodine, koju pak predvodi prošlpgodišnji trener Nišlija,  Nenad Lalatović. Rezultat je bio 3:0(1:0). Dvostruki strelac, u prvom i praktično u poslednjem minutu, bio je Momčilo Mrkajić, dok je još jedan pogodak za domaćina postigao Miljan Vukadinović u 70. minutu.

I pored poraza Radnički je zadržao 6. mesto na superligaškoj tabeli i sada za petoplasiranim TSC-om zaostaje pet bodova.

Odbojkaši Niša koji su do ovog kola delili lidersku poziciju sa ekipom Vojvodine, odigrali su još jedan maratonski meč, i kao i nedavno, u revnš meču Kupa, pretrpeli poraz posle taj breka rezultatom 3:2 (19/25 25/18 25/19 21/25 15/11).

Još jednom su niški odbojkaši dokazali da ove godine mogu da pariraju do sada neprikosnovenoj Vojvodini, četvrti međusobni duel zaredom završen je u pet setova, prva dva je dobio Niš, poslednja dva Novosađani. Predstoj im još jedan meč u Nišu u okviru mini lige, a onda moguća borba i u plej-ofu.