Bravure Arsića i Stojanovića za treći trijumf Radničkog u nizu (VIDEO)

Fantastičnim egzekucijama Lazara Arsića u 39. i Slaviše Stojanovića u 77. minutu fudbaleri niškog Radničkog su nakon Zemuna i Mačve savladali i Rad i tako ostvarile i treću uzastopnu pobedu nakon premijernog poraza od Crvene zvezde.

Izabranici Petra Pakulta čitavih 90 minuta bili su bolji takmac na travnatoj podlozi Čaira, pa su zasluženo „srušili“ popularne „građevinare“. Veći deo meča Nišlije su kontrolisale i igru i rezultat, a gosti su tek na momente uspevali da loptu prenesu na polovinu Radničkog.

Posle uvodnih 10 minuta bez bilo kakve opasnosti za oba golmana, prvi ozbiljniji napad imali su niški fudbaleri. Golubović je dodao Pavkovu, koji je sa ivice kaznenog prostora šutirao u donji levi ugao golmana Zogovića, te je prošlosezonski čuvar mreže gola Nišlija loptu odbio u korner.

Samo 7 minuta kasnije isti igrač našao se u novoj izglednoj prilici za gol. Posle opšteg meteža u srcu kaznenog prostora Rada lopta se odbila do gorostasnog napadača, ali je loše zahvatio loptu i poslao je daleko preko prečke.

Na prvo iskušenje gosti sa Banjice stavili su golmana Radničkog u 21. minutu, pošto je desni bek Stefan Vico nakon solo prodora oprobao šut sa 20 metara, ali je Živković bio oprezan.

Kako se prvo poluvreme približavalo kraju tako su napadi Rada bili sve opasniji. Na ozbiljne muke golmana niškog tima stavio je vezista Bainović šutem po zemlji iz punog trka sa 25 metara, no Živković se izdužio koliko je mogao i dohvatio loptu.

Od 39. minuta Nišlije su vodile. Slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora izveo je Lazar Arsić i izuzetno preciznim udarcem matirao Zogovića za 1:0.

Mogao je do odlaska na odmor niški tim da duplira prednost, ali je Golubović iz izgledne prilike pucao pravo u golmana „građevinara“.

Osamnaestominutnu monotoniju u drugom poluvremenu razbio je levi bek Nišlija Aleksandar Subić u 63. minutu. Posle solo-prodora po levoj strani, stuštio se u kazneni prostor, sjajnim „lažnjakom“ izabcio čuvara i preciznim udarcem savladao Zogovića, ali je sa gol-linije loptu u korner požrtvovanom intervencijom izbacio Ljubinković.

Radnički je kontrolisao i igru i rezultat, a dlanove niške publike zagrejao je Pavkov u 70. Minutu, kada je posle prekida na atraktivan način makazicama pokušao da udvostruči prednost Nišlija, no lopta je pogodila spoljni deo mreže.

Nišlije su treći uzastopni trijumf overile u 77. minutu maestralnim pogotkom Slaviše Stojanovića. Centaršut sa leve strane Subića, iskusni ofanzivac je štiklom zahvatio loptu i prelepim potezom matirao Zogovića za 2:0.

Nekoliko minuta kasnije prvenac u novoj sezoni mogao je da postigne i rezervista Anid Travančić, ali je u 2 navrata golman Rada izašao kao pobednik.

U smiraj meča gosti su imali prvu šansu posle sat vremena igre, ali Živković je bio priseban i posle šuta Lukića odbio loptu u korner.

Duboko u zaustavnom vremenu drugog poluvremena, Slaviša Stojanović mogao je postigne i drugi gol na meču, lepo je primio loptu i fudbalski šutirao iz poluvoleja, ali je lopta prohujala pored stative.

Nakon nekompletnog 5. kola, Nišlije se uz meč manje nalaze na 5. mestu sa 9 osvojenih bodova, a u narednom kolu gostovaće na Banovom brdu ekipi Čukaričkog.

RADNIČKI – RAD 2:0 (1:0)

Stadion: Čair, Niš

Glavni sudija: Bojan Nikolić (Kragujevac)

Žuti kartoni: Tomić (Radnički), Vico, Ljubinković (Rad)

Radnički: Mladen Živković, Marko Tomić, Vladimir Simunović, Nikola Aksentijević, Aleksandar Subić, Nikola Kovačević, Aleksandar Jovanović (od 86. Nikola Stevanović), Slaviša Stojanović, Marko Golubović (od 73. Anid Travančić), Lazar Arsić (od 82. Saša Stojanović), Milan Pavkov

Rad: Bojan Zogović, Nikola Maraš, Nikola Šipčić, Stefan Vico, Igor Zonjić, Zoran Ljubinković (od 80. Vuje Vujačić), Filip Bainović (od 75. Njegoš Petrović), Nenad Lukić, Aleksandar Lutovac,  Bogdan Mladenović (od 64. Boško Guzina), Đorđe Denić