Druga pobeda Radničkog u plej-ofu (VIDEO)

Nakon Voždovca u prošlom kolu, fudbaleri niškog Radničkog savladali su u 3. kolu plej-ofa Superlige i Javor iz Ivanjice na svom Čairu 2:0 golovima Radoša Bulatovića u prvom i Riote Nome u drugom poluvremenu.

Niški tim je bio potpuno dominantan tokom čitave utakmice, a koliko je gost bio inferioran dovoljno govori podatak da nijednom ozbiljnije nisu pripretili golmanu Nišlija Zogoviću.

Od prvog sudijskog zvižduka Radnički je nametnuo svoj ritam, pa je lopta uglavnom bila na polovini gostiju. Prvu priliku za vođstvo domaći tim imao je u 13. minutu meča, kada je Petrović dugom loptom pokušao da pronađe Travančića, a lopta se nakon loše intervencije odbrane Javora našla u nogama Kojića, koji je iz “srca šesnaesterca” zatresao prečku.

Rešenost Nišlija da u ranoj fazi meča dođu do vodećeg gola urodila je plodom u 19. minutu. Posle kornera Travančića, golman Đogatović je loše intervenisao, ispustio loptu na koju je natrčao Radoš Bulatović i kaznio nesmotrenost ivanjičkog čuvara mreže za prednost Radničkog od 1:0.

Ofanziva Radničkog nastavila se i nakon vođstva. Izabranici Milana Rastavca su konstantno pritiskali rivala, a u 28. minutu svoju levicu oprobao je brzonogi Anid Travančić koji je sa 30 metara raspalio po lopti, ali je golman Đogatović sjajnom paradom odbranio šut niškog krila.

Travančić je bio jedan od najraspoloženih pojedinaca na terenu, te je u 35. minutu ponovo bio blizu postizanja pogotka. Nakon kornera, sačekao je odbitak na ivici šesnaesterca i posle sjajnog solo-prodora šutirao snažno iskosa sa 10 metara, ali pravo u Đogatoviča.

I na startu drugog poluvremena ista slika na terenu. Ataci Radničkog nisu jenjavali, ali je nedostajalo preciznosti.

Prvo je u 47. minutu Kojić nakon minijature sa ivice kaznenog prostora pucao pravo u Đogatovića, a dva minuta kasnije Travančić je iskosa šutirao preko prečke.

Nova kolosalna šansa za niški tim viđena je u 56. minutu. Mrkić je sjajno “spojio” sa golom Kojića, koji je iz zicer situacije šutirao preko prečke.

U 67. Minutu niški sastav je konačno duplirao prednost. Posle kornera, odbitak je prihvatio Kojić, fintom šuta izbacio dvojicu protivničkih fudbalera i odložio do Nome, koji je preciznim i jakim udarcem poslao loptu pod prečku za 2:0.

Kako se bližio kraj meča, tempo utakmice je postepeno opadao, a izglednu priliku da dodatno poveća prednost i postigne drugi gol na meču propustio je Noma. Nakon kontre u kojoj su učestvovali Kojić i Apostolović, lopta je na kraju završila na petercu, a Japanac je umesto u praznu mrežu, loptu poslao preko prečke.

Ovim trijumfom, Radnički će makar na jedan biti na 5. mestu na tabeli sa 28 osvojenih bodova, 5 manje od četvrtoplasirane Mladosti iz Lučana. Pred Nišlijama su sada dva vezana gostovanja –  kruševačkom Napretku i novosadskoj Vojvodini, a meč u Kruševcu na programu je narednog vikenda.

RADNIČKI – JAVOR 2:0 (1:0)

Stadion: Čair, Niš

Glavni sudija: Novak Simović (Lovćenac)

Žuti kartoni: Mitrović (Radnički), Ilić (Javor)

Radnički: Bojan Zogović, Radoš Bulatović, Miloš Petrović, Nikola Stanković, Aleksandar Jovanović, Nikola Mitrović, Pavle Popara (od 68. Marko Tomić), Riota Noma, Marko Mrkić (od 74. Andreja Apostolović), Anid Travančić(od 77. Dušan Živković), Nemanja Kojić

Javor: Vladan Đogatović, Filip Ristovski, Saša Tomanović (od 76. Danko Kiković), Oristovao Mfutila (od 62. Miroslav Maričić), Nenad Sević, Filip Obadović (od 86. Stefan Tripković), Osten Kornelijus, Vuk Mitošević, Milan Milanović, Miljan Ilić