Aleksinac u finalu Kupa FS RIS-a u futsalu (VIDEO)

U finalu Kupa u futsalu Fudbalskog saveza regiona istočne Srbije sastaće se KMF Aleksinac 2015 i ekipa Rosulje iz Vlasotinca.

Aleksinčani su do finala došli nakon zanimljivog polufinalnog duela sa ekipom Radničkog 2010 iz Niša.

Očekivala je domaća ekipa da će lako izaći na kraj sa mladom ekipom iz Niša, ali prvo poluvreme nije nagoveštavalo takav razvoj događaja.

Imali su Aleksinčani više od igre, stalno pritiskali rivala, ali golove su davali gosti iz Niša. Igrao je Radnički uglavnom na svojoj polovini, a protiv visokog presinga domaćih nisu imali baš najbolja rešenja. Teško su prenosili loptu i prelazili u fazu napada. Sa druge strane, čekali su grešku domaće ekipe i dočekali.

Već u 4.minutu, nakon jednog presečenog pasa Marko Obradović, kapiten Nišlija izlazi sam pred golmana Aleksinca i  dovodi svoj tim u vođstvo od 1-0.

Mogli su domaći odmah do izjednačenja, ali nije bilo prisebnosti. Ređale su se šanse pred golom Nišlija, koji u jeku najvećih naleta Aleksinčana postižu još jedan gol. Klasičnu kontru gostiju „3 na 1“, fudbaler zvučnog prezimena Marko Trojanović pretvara u gol za vođstvo od 2-0.

Uvukla se tada nervoza u redove domaće ekipe, a da se na odmor nešto lakše diše potrudio se majstor „petoparca“ – Nikola Stanković, nakon jedne odlične akcije svoje ekipe.

Kako je zatvorio prvo, Nikola Stanković je tako otvorio drugo poluvreme. Postiže izjednačujući gol i najavljuje preokret.

Nišlije u tim trenucima odmaraju najbolje igrače, Aleksinčani prelaze u totalnu inicijativu i kada  je u 26. minutu Dimitrije Radenković postigao treći gol za svoju ekipu, bilo je samo pitanje sa koliko će golova u svojoj mreži krenuti put Niša ekipa Radničkog.

Iskusniji tim Aleksinca koristi momentum i u naredna dva minuta slama svaki otpor Nišlija.

Marko Dabarčić povisuje rezultat na 4-2, a kapiten Aleksinca Martin Ristić udarcem sa distance definitivno rešava pitanje pobednika.

Do kraja susreta nastavili su domaći da „melju“ i da golovima Mladena Ilića i Nemanje Nedeljkovića potpuno dotuku rivala. Aleksinac 2015 – Radnički 2010, 7-2.

Trener Aleksinca Aleksandar Stepić nije bio zadovoljan kako je njegov tim ušao u meč, ali jeste ostalim delom utakmice i ulaskom u finale FS RIS-a.

Tim iz Aleksinca je dobro popunjen  na svim pozicijama, tako da su porasle i ambicije kluba.

I trener i pomoćni trener  očekuju pobedu u finalu kupa FS RIS-a, koje će biti odigrano u Vlasotincu protiv Rosulje.