ARKUS liga: Želja ubedljiv protiv Crvene zvezde (VIDEO)

Rukometaši Železničara ubedljivo su savladali ekipu Crvene zvezde rezultatom 31:19 (16:6) u 16. kolu ARKUS lige.

Sam početak meča nagovešavao je krajnji ishod. Za tri minuta golovima Spasića i Pavlovića Nišlije su vodile sa 3:0. Seriju Želje prekinuo je Rodić, ali to nije pokrenulo njegov tim. Ređali su crveno-beli greške i promašaje u nastavku meča, a raspoloženi niški igrači su to itekako znali da kazne. Veljko Stanojević, Spasić i Boris Radivojević su sa lakoćom rešetali mrežu Zvezde, a odbranom je odlično komandovao Miroslav Kocić. Interesantna je činjenica da domaći nisu uspeli da realizuju dva sedmerca, što je dorinelo tome da prednost na poluvremenu bude samo deset golova (16:6).

U nastavku meča gostujući tim je uspeo da malo konsoliduje svoje redove. Što ih je dovelo do jednocifrenog zaostataka. Rodiću, koji je od početka bio konstantan priključili su se Utvić i Horvat.  Sa druge strane mrežu gostujućeg tima sada su rešetali Aleksandar Stojanović, Milovanović i Boris Radivojević.  Od 48. minuta izabranici Đorđa Teodorovića ponovo su došli dvocifrene prednosti, koju su do kraja samo uvećali. Trener Nišlija je iskoristio priliku te je šansu pružio gotovo svim igračima.

Igrači Želje će i u narednom meču igrati kod kuće kada će ugostiti ekipu Spartaka, dok Crvena zvezda u večitom derbiju dočekuje Partizan.

Železničar – Crvena zvezda 31:19 (16:6)