Želja brojao do +11 (VIDEO)

Sezonu pred domaćim navijačima rukometaši Železničara otvorili su ubedljivom pobedom nad Jugovićem.  Meč drugog kola Superlige u Čairu završen je rezultatom 32:21 (15:9).

Niški tim nije baš najbolje otvorio meč. Gosti su poveli u drugom minutu, dok se na pogodak domaćih čekalo čak pet minuta. Led je probio Petković za 1:1. U prvih deset minuta igralo se gol za gol. Nikako domaći nisu uspeli da slome otpor neiskusne ekipe iz Kaća.  Tek sredinom prvog dela, pogotkom Padežanina, izabranici Josifa Petkovića stekli su više od dva gola prednosti, nakon čega je vođstvo domaćih iz minuta u minut raslo. Do odlaska na domor Nišlije su imale velikih +6.

U nastavku meča nije viđeno ništa novo. Mnogo izguubljenih lopti, grešaka viđeno je u igri mlade i neiskusne ekipe Jugovića. Sa druge strane u Želji je skoro sve funkcionisalo idealno. Odlični na golu bili su Gemaljević i Lazić. Krila Mirić i Đukić, kao i bekovi Vučković i Padežanin bila su nerešiva enigma za protivnika. Velika prednost odmogućila je treneru Petkoviću da šansu pruži mladim igračima. Malo opuštanje u redovima domaćih donelo je nepovezanu igru, nekoliko izgubljenih lopti, ali i nekoliko jeftino primljenih golova. Na sreću niškog tima, prednost je za goste bila nedostižna.

Najefikasniju u pobedi Želje bili su kapiten Milan Vučković sa sedam, Dušan Mirić i Miloš Padežanin sa šest i Milan Đukić sa pet golova.

Veliki ispit Železničar će imati u trećem kolu kada će odmeriti snage sa ekipom Metaloplastike.

Železničar 1949 – Jugović 32:21 (15:9)

Niš, hala Čair;

Gledalaca: 500;

Sudije: Goran Kovač/ Srđan Milosavljević;

Isključenja: Železičar 2 minuta, Jugović 6 minuta;

Sedmerci: Železničar 3 (3), Jugović 6(3);

Železničar 1949: Lazić 3 odbrane (2 sedmerca), Mitić 1, Mađar, Padežanin 6, Petković 4, Gemaljević 15 odbrana (1 sedmerac), Zlatanović, Spasić 1, Milutinović 1, Jevtić, Mrdaković 1, Mirić 6(3), Milošević, Đukić 5, Vučković 7, Barjaktarević 1;

Jugović: Andrić 3 odbrane, Petrović 2(1), Žikić 1, Vrgović 3 (2), Kočić, Momčilović 2, Vujnić, Rodić 4, Ilijanin 3, Smiljanić 1, Marić 1, Milovanović 6 odbrana, Karan 2, Vitas 5 odbrana, Mladenovć 4.