Železničar obezbedio plasman u plej-of (VIDEO)

Rukometaši Železničara savladali su u 19. kolu ARKUS lige ekipu Rudara rezultatom 34:29 (17:13) i t

Čair je i posle 19. kola ARKUS lige ostao neosvojiva tvrđava za protivnike Železničara. Poslednji u nizu koplja su položili igrači Rudara, a meč je završen rezultatom

Rudar je samo u četvrtom minutu vodio (2:1). Niški tim je nakon toga poveo, a onda i polako počeo da uvećava prednost, najrasploženiji za rešetanje protivničke mreže bili su Milovanović i Spasić, sa druge strane goste su u igri držali Panić i Nedeljković.  Imali su izabranici Dragana Ajdačića rezultatski priključak do 23. minuta (12:10), a onda su domaći sa dva gola Milovanović i jednim Anđelkovića otišli na +5 (15:10). Do odlaska na odmor gosti su samo uspeli da ublaže zaostatak.

Mnogo je zanimljivije bilo u nastavku. Pitanje pobednika ni u jednom trenutku nije dovedeno u pitanje. Milovanović i Spasić nastavili su u istom ritmu, a priduružili su im se Jevtić i novajlija Anđelković, dok je dobar na golu bio Kocić. Kod Kostolčana je neprikosnoven bio Nenad Nedeljković. Ipak cela utakmica pala je u senku sudija koji su, čini se, i pored igrača, postali prve zvezde ovog susreta. Publika je u više navrata negodaovala na njihove odluke, koje su u pojedinim situacijama zbunile i  poznavaoce rukometa. Dodatnu pometnju uneli su ljudi za zapisničkim stolom, koji se nisu najbolje snašli, pa je od 35. minuta gostu upisan pogodak koji niko nije video. To je zbunilo mnoge, ali na sreću greška nije uticala na rezultat, a ista je na kraju meča ispravljena.

Nakon ove pobede Železničar je i matematički obezbedio plasman u plej-of. U narednom kolu niški tim gostuje Obliću, a onda je na programu derbi sa Dinamom u Nišu.

Železničar – Rudar 34: 29 (17:13)