Železničar bez šanse protiv Tatrana

Rukometaši Železničara pretrpeli su ubedljiv poraz u osmom kolu SEHA lige, a Tatran iz Prešova slavio je rezultatom 36:25 (11:17).

Loša igra u odbrani, mnogo grešaka u redovima domaćeg tima sa jedne. Odlična igra gostiju i raspoložena bekovska linija sa druge strane obeležili su meč u Čairu.

Nišlije su od početka dosta grešile, što je omogućilo gostima do već posle osam minuta vode sa 2:6.  Pokušao je trener Vujović da tajm-autom razmrda svoj tim, ali nije uspeo. Do odlaska na odmor prednost Tatrana je vrtoglavo rasla.

U nastavku meča nije viđeno ništa novo. Nisu gosti ni dodali, ni spustili gas, igrali su taman onoliko koliko je bilo potrebno. Činilo se kao da postoji samo jedan tim na terenu. Rešetali su mrežu domaćih Slovaci, a niški tim je tek s vremena na vreme prekidao serije Tatrana. Najveća prednost izabranika Slavaka Goluže bila je 12 golova. U finišu meča pogađao je Vejin, ali je to bilo dovoljno samo da se izbegne još ubedljiviji poraz.

I u narednom kolu Želja će igrati u Čairu, a protivnik će mu biti rumunska Steaua.