Novi poraz Železničara u SEHA ligi

U trećem kolu SEHA lige rukometaši Železničara poraženi su od ekipe Meškov Brest 32:30 (19:15).

Neizvesan meč viđen je u Čairu, gde je niškom timo malo nedostajalo da dođe do pozitivnog rezultata protiv drugog tima beloruskog šampiona. Dobro su izabranici Veselina Vujovića otvorili utakmicu i do 16. minuta imali vođstvo. Ipak, nekoliko grešaka u odbrani, ali i neiskorišćene prilke u napadu vratile su goste u meč­. U narednih dva minuta Meškov je uspeo da prokrene rezultat i po prvi put na meču povede (17. minutu). Rasla je prednost gostiju u narednim minutima, tražio je trener Vujović tajm-aut, ali nije uspeo da ugrozi protivnika koji je na odmor otišao sa +4.

U nastavku meča domaći tim izgledao je znatno bolje. Meškov odmah na startu došao do +5 (20:15). Na gol domaćih čekalo se sedam minuta, a onda je Želja zaigrao stabilnije. Za postizanje golova i smanjenje zaostatka zaslužni su bili Jevtić i Vejin koji su nemilosrdnu rešetali gol gostiju. I odbrana je zaigrala bolje, a probudila se i malobrojna publika u Čairu, koja je davala podršku svom timu. Imale su Nišlije dva puta po gol zaostatka (24:25 i 25:26), ali su greške ponovo stupile na scenu. Osam minuta pre kraja gosti su ponovo imali +4, no Železničar je do kraja uspeo da spusti zaostatak na prihvatljivih -2.

Najefikasniji u domaćem timu sa osam golova bio je Predrag Vejin, koji se posle neugodne povrede vratio na teren. Po četiri gola dodali su Jevtić i Damnjanović. U redovima Želje nije bilo Stefana Jankvovića, Miloš Lazića i Marka Ćeranića.

U narednom kolu (19.09) Želja gostuje ekipi Neksea u Zagrebu.