Vintersport ubedljiv protiv Spartaka (VIDEO)

U utakmici 5  kola druge futsal lige Srbije između domaćeg Vintersporta i Spartaka iz Subotice, odigranoj u hali Čair, niška ekipa je bila bolja i trijumfovala je rezultatom 7:1(2:1).

U zanimljivoj utakmici Wintersport je u potpunosti nadigrao goste i zabelezio visoku pobedu, iako početak utakmice nije nagovestao ovakav razvoj događaja. Gosti su poveli u 3. minutu preko Celina dok su domaci preko Petkovića izjednačili na1-1. Do kraja prvog dela Vintersport je uspeo da dođe do vođstva u 11. minutu kada je mrežu gostiju zatresao Stojković.

U drugom poluvremenu na terenu je postojala samo jedna ekipa. Dvostruki strelac za Nišlije bio mladi Petar Stevanović, dok su se u strelce upisali jos Maksimović, Mladen i Dimitrije Radenković.

Na tabeli nakon 5 odigranih kola Vintersport je na drugom mestu sa 11 osvojenih bodova. Narednog vikenda ih očekuje gostovanje kod novog drugoligaša ekipe Partenona u Smederovskoj Palanci.

U istom, drugoligaškom rangu nastupaju još dva niška kolektiva – KMF Kalča i KMF Gvozdeni puk. i ove dve ekipe imaju po tri pobede nakon pet kola, ali za razliku od Vintersporta imaju i po dva poraza pša se nalaze na 5. i 6. mestu. U ovom kolu Kalča je poražena od lidera na tabeli ekipe SAS-a sa 7:1, dok je Gvozdeni puk bio bolji od Smedereva rezultatom 10:4. U narednom kolu Kalča dočekuje “fenjeraša” ekipu Jastrepca, dok Gvozdeni puk gostuje Spartaku.