Važna pobeda odbojkaša u Beogradu

Odbojkaši Niša uspeli su da smognu snagu i posle manje od 48 sati pauze, nakon teškog duela sa Vojvodinom u Čairu, savladaju neugodnu ekipu Crvene zvezde na gostovanju u Beogradu.

U još jednom uzbudljivom meču, Nišlije su na Banjici savladale crveno-bele rezultatom 3:2 (25/19, 23/25, 15/25, 25/18 i 15/11).

Niš je dobro otvorio meč i došau vođstvo rezultatom 25:19. U drugom setu Nišlije su vodile sve do dvadesetog poena, onda su naglo pali i dozvolili  Zvezdi ne samo da dobije taj set i izjednači, već da u istom ritmu lagano osvoji i treći set sa ubedljivih 25:15.

Promeni je tada trener Svetozarević tehničara, umesto Ivkovića u igru je ušao Milovanović. Zaigrali su niški momci tada znatno bolje. Raspucali su se Keita i Ikbairi, lako je osvojen četvrti set. U petom odlučujućem Zvezda se držala samo u početku, a onda se Niš sa dva vezana poena Čubrila odvojio na nedostižnih 11:5 i lagano priveo meč kraju.

Najefikasniji u ekipi Niša bili su Keita sa 29 i Ikbairi sa 15 poena, a značajan  doprinos u napadu dali su još i Čubrilo sa 8 i Stojković sa 7 poena.

U taboru Nišlija dosta su se pribojavali ovog meča zbog jako sgusnutog rasporeda, jesu izgubili jedan bod, ali je najbitnije da je zadržan korak sa vodećom Vojvodinom. U narednom kolu Niš doćekuje ekipu subotičkog Spartaka.