Važna pobeda fudbalerki Radničkog u borbi za opstanak (VIDEO)

U derbiju začelja Prve fudbalske lige za žene, fudbalerke Radničkog su u Nišu uz dosta muke savladale ekipu Rada rezultatom 2:1(2:1).

Na stadionu kraj pruge viđena je ne baš kvalitetna, ali nadasve uzbudljiva utakmica, koju su bolje otvorile domaće igračice. U 18. minutu Radnički stiže do vođstva. Sa dvadesetak metara udaljenosti od gola, šut je oprobala Jana Stojanović, i uz obilatu pomoć gostujuće golmanke uspeva da dovede “crvene” do prednosti.

Sedam minuta kasnije i iskusna Danijela Bošković, iz nešto povoljnije situacije, neometano plasira loptu u gol gostiju za vođstvo od 2:0.

To je bio signal za ekipu Rada da krene ofanzivnije ne bi li izbegla poraz, pa u finišu prvog poluvremena stižu do pogotka. Strelac je bila Milica Filipović.

Moramo istaći i da je Radnički oštećen barem za jedan jedanaesterac. Sudijska trojka na čelu sa Marijom Đorđević, napravila veliki broj očiglednih grešaka, a izdvajamo prekršaj u kaznenom prostoru nad Selenom Dimitrijević.

U drugom delu utakmice, gošće su se još više otvorile jureći izjednačenje, što je dalo prostor domaćoj ekipi da lakše ulazi u šanse. Međtim, niške fudbalerke nisu bile najskoncetrisanije, pa su do samog kraja morale da strepe za pobedu. Ipak, ostalo je 2:1 za domaće.

Gorak ukus nakon ove pobede ostavlja, čini se, ozbiljna povreda jedne od najboljih fudbalerki Radničkog, Stefane Kocić.

Radnički je ovom pobedom uspeo da se odlepi od dna tabele, ali problem predstavlja to što iz lige ispada veći broj ekipa.

Do kraja prvog dela prvenstva Nišlijkama predstoje još tri utakmice, a trenutno se nalaze na 6. mestu na tabeli, odmah iznad zone ispadanja.