Vaterpolisti Naisa bez sreće na startu turnira

Igrači Naisa poraženi su u prvom kvalifikacionom meču od italijanske Ortiđe, rezultatom 11:5 (3:2, 3:0, 2:0, 3:3).

Niški tim dobro je ušao u meč i ceo prvi period bio ravnopravan rival jakom protivniku. No, u drugoj i trećoj četvrtini sreća je okrenula leđa izabranicima Jovana Serafimovića. Ortiđa je koristila svoje šanse iz kontri, dok sa druge strane, ma koliko god napadali, lopta nikako nije htela u gol. Za razliku od napada, odbrana je solidno obavljala svoj deo posla. Poslednja četvrtina ličila je na prvu. Nais je uspeo da nađe put do gola i tri puta savlada čuvara mreže protivničkog tima.

U listu strelaca Naisa dva puta se upisao Matija Milošević, dok su po jedan pogodak postigli Lekić, Malenović i Mitrović

U drugom kolu niški tim sutra igra sa domaćom Idrom. Iako je ranije bilo planirano da meč bude odigran u 19:30h, termin će verovatno biti pomeren za 13:30h. Razlog promene termina jeste nevreme koje je najavljeno za večernje časove.