Vaterpolisti Naisa ubedljivi protiv Valjeva

Igrači Naisa ubedljivo su savladali Valjevo u desetom kolu Superlige rezultatom 16:10 (2:3,3:2,6:1,5:4).

Veoma uzbudljiv i dinamičan meč Nišlije su odličnom igrom, pre svega u drugom delu, rešile u svoju korist. Utakmicu je obeležilo veliki broj isključenja, savršena igra domaćih sa igračem više 12 (9), ali i dobra odbrana Naisa sa igračem manje.

Publika je u prvom delu imala prilike da gleda ujednačene ekipe. Prvu deonicu timovi su započeli u nekom grču, a ne prvi pogodak se čekalo četiri minuta. Gosti su poveli, domaći brzo izjednačili, a zatim se do kraja te četvrtine igralo gol za gol. Drugi kvartal nije se mnogo razlikovao od prvog. Dobro su igrali domaći, ali ni gosti nisu zaostajali. Lazić je sprečio Valjevo da ode na +2 odbranivši peterac, napad je bio na visini zadatka, te je pred odlazak na odmor gol zaostatka anuliran.

U nastavku meča potpuna dominacija niškog tima. Preko Bolovića i Omerovića domaći su prvi put otišli na +2, a seriju Naisa nakratko prekida Matović. Do kraja treće deonice raspucali su se centri domaćeg tima (Šilj i Đurđević) i sa po dva gola doneli svojoj ekipi +5 (11:6). Osetnija prednost omogućila je treneru Lukoviću da promeša karte, priliku su dobili svi igrači, a Lazića je na golu zamio Stoiljković. Do sredine poslednje četvrtine Nišlije su održavale prednost od pet gola, da bi onda gosti pripretili. Dva gola Rackova i jedan kapitena Đorđevića doveli su Valjevo do -2 (12:10). To je upalilo crveni alarm. Luković je startnu postavu na čelu sa Lazićem vratio u bazen i to je urodilo plodom. Odlična igra u završnici krunisana je pogocima Bolovića, Mitrovića, Đurđevića i Đorđevića, za konačnih 16:10.

Nais je do pobede predvodio rođeni Valjevac Matija Đurđević sa četiri pogotka, dok se kod gostiju istakao Iva Rackov sa tri.

U narednom kolu na Čair stiže ekipa Partizana. Taj meč na programu je u subotu od 20h.

Nais Valjevo Gorenje 16:10 (2:3,3:2,6:1,5:4)

Bazen Čair;

Sudije: Putniković/Kiš;

Igrač više: Nais 12(9), Valjevo Gorenje 17 (6);

Peterci: Nais 2(2), Valjevo Gorenje 1 (0);

NAIS: Lazić 10 odbrana + peterac, Mitrović 2, Pavičić, Ivetić 1, Dimitrijević, M.Milošević 1, Omerović 1, Đurđević 4, Živić 1, Šilj 3 (2), Bolović 2, D.Milošević, Stojadinović, Đorđević 1(1);

VALJEVO GORENJE: Brakočević 6 odbrana, Panajotović 1, Arsenović, Marković, Radulović 2, Rackov 3, Matović 1, Gligorijević, Mitrović 1, Bosić 1, Đorđević 1, Mitrović, Ilić, Marković.