Trajković debitovao pobedom, Radnički slavio

Fudbaleri Radničkog savladali su u prvoj pripremnoj utakmicu u Banskom ekipu Politehnike sa 2:1 (1:1). Radnički od početka priprema ima problem sa povređenim igračima, pa je igrao u izmenjenom sastavu, ali je ostatak ekipe ispunio sve što je zadato.

Prva je pripretila Politehnika u 8. minuti, Jatoba je prošao odbranu Radničkog, a zatim pogodio okvir gola. Šest minuta kasnije Politehnika je povela sa bele tačke.  Posle gužve u šesnaestercu, sudija je dosudio kazneni udarac, a Vasvari pogodio. Ekipa Radničkog delovala je stabilno i nakon primljenog gola, ali su protivnici, na momente i dalje bili za nijansu opasniji. Nova opasnost pred gol Radničkog viđena je u 26. minutu, ali je dobro intervenisao Rosić i loptu izbacio sa gol-linije. Četiri minuta kasnije momci u plavim dresovima su izjednačili. Škrbić je asistirao Belakoviću, koji pogađa za 1:1.

Početkom drugog dela Petrov pogađa stativu, a onda su usledili još učestaliji napadi protivnika. Igrači Radničkog ostali su koncentrisani i nisu dopustili da ih protivnik iznenadi. Dve velike prilike imao je protivnik Radničkog u roku od deset minuta, prvo je Vojnović izbacio loptu koju su svi videli u mreži, a onda je i Gaku dobro intervenisao i spasio svoj tim. Pretili su i igrači Radničkog, igrali dobro, ali je u većini slučajeva izostala završnica. Da se svaki trud nagradi potvrđeno je u 85. minutu. Po levoj strani odlično je prošao Petrov i uposlio Ivelju koji postiže prvenac u dresu Radničkog i donosi svom timu pobedu.

Naredni protivnik Radničkog u Bugarskoj biće ekipa Boteva. Meč u Plovdivu zakazan je za 9. jul.