Miljana Ivanović vodila Mašinac do sedme uzastopne pobede (VIDEO)

Sedmom uzastopnom pobedom fudbalerke Mašinca odlaze na zimsku pauzu u prvenstvu Superlige Srbije. One su u 13. kolu na svom terenu savladale ekipu Radničkog 1923 rezultatom 2:0(0:0).

Još jednom je u Niš došla ekipa iz donjeg dela tabele, ali vrlo organizovana i spremna da se brani na sve načine ne bi li što skuplje prodala svoju kožu. I uspele su gošće u prvom delu da umire napade Mašinaca i u dobroj meri pariraju kvalitetnijim fudbalerkama niške ekipe. Domaće igračice su imale inicijativu, ali su gol Radničkog ozbiljnije ugrozile samo u par navrata, a najbolju priliku u prvom delu propustila je Miljana Ivanović u 10. minutu kada je posle dodavanja Milice Stanković, promašila gol iz neposredne blizine – ostalo je 0:0.

Istu akciju ponovile su ove dve igračice i na samom startu drugog poluvremena, ali je Ivanović ovog puta bila prisebnija i dovela Mašinac u vođstvo od 1:0.

U nastavku su Kragujevčanke pokazale da ne umeju samo da se brane. Krenule su ofanzivnije, a najbolju priliku za pogodak propustila je Jelena Varda u 61. minutu kada je istrčala u kontranapad i stigla do samog gola Mašinca, ali je Vanja Stanković uspešno intervenisala.

Sve dileme oko pobednika, u 68. minutu, otklonila je Miljana Ivanović svojim drugim pogotkom na ovom meču, a jedanaestim u prvenstvu. Dobila je dugačku loptu od Kristine Krstić, lako se oslobodila svog čuvara, zaobišla golmanku i u stilu vrsnog golgetera postavila konačnih 2:0.

Miljana Ivanović je sa 5 golova u dve poslednje utakmice potvrdila da je u izuzetnoj formi, kao uostalom i čitava ekipa koja ima sjajan niz od 7 uzastopnih pobeda.

Prvi deo prvenstva Mašinac je završio na drugom mestu, ispred glavnih konkurenata Crvene Zvezde i Sloge, a iza čini se opet neprikosnovenog Spartaka.