“Studentkinje” u važnom meču nadigrale Partizan (VIDEO)

Košarkašice Studenta sa 25 poena razlike savladale su beogradski Partizan, u 7.kolu Prve ženske lige i na taj način vratile se na pobednički kolosek. Student-Partizan 83-58 (18-13, 18-19, 20-17,27-9)!

Iako to rezultat ne pokazuje, utakmica je u većem delu bila prilično izjednačena. Student jeste vodio, ali utakmica je odlučena tek u četvrtoj četvrtini koju je niški tim dobio sa 27-9. Bila je to četvrtina iz snova.

Ekipa trenera Ivana Simića zaigrala je čvrsto u odbrani, gotovo do fanatizma…Svi prilazi košu bili su „zaključani“, a konačno je proradio i šut spolja.

Niški tim do pobede predvodile su Tamara Jovančević sa 16 poena i 6 skokova, Jovana Jeremić sa 17 poena uz 7 skokova i najefikasnija Vladana Vujisić koja je pored 22 poena, imala i po 5 skokova i asistencija.

Izuzetno energično svoj tim do pobede vodio je trener Ivan Simić, koji nije krio zadovoljstvo zbog fantastično odigrane utakmice,a  posebno završnice.

Utakimica sa Art basketom igra se u sredu i to će biti prilika za nastavak nove uspešne serije košarakašica Studenta.