Škrbić ponovo pogodio za pobedu! (VIDEO)

Fudbaleri Radničkog savladali su ekipu Javora u petom kolu plej-auta sa 3:2 (2:1). Utakmicu na Čairu obeležili su preokreti, ali su domaći na kraju došli do veoma važna tri boda i pobede.

Gosti su pripretili već u petom minutu kada je šut Kembela osujetio mladi čuvar mreže Stevanović.  Četiri minuta kasnije prvi put pripretili su i domaći, okušao se iskusni Saša Marjanović, ali je sada intervenisao golman Manojlovića. Sledeći napad doneo je vođstvo domaćima. Radnički je bio u napadu, a kombinovali su Stojanović, Belaković i Cvetković, a loptu je iz šesnaesterca izbacio Ilić. Nakon intervencije iz VAR sobe, sudija Lukić dosudio je igranje rukom gostujućeg igrača i svirao kazneni udarca. Precizan sa bele tačke bio je Aleksandar Pejović. Pažnja je nakon vođstva popustila domaćim igračima, koji su pogrešili na sredini terena, a Kembel je bio precizan za 1:1. Nije se mnogo čekalo na pogodak,  Pejović je sa svoje polovine odlično pronašao Belakovića na suprotnoj strani koji je samo „bocnuo“ loptu i poslao je iza leđa Manojlovića koji je bio mnogo ispred gol linije.

Nastavak igre nije dobro počeo za domaći tim, a Javor je u 52. minutu ponovo izjednačio. Etongu je u kaznenom prostoru faulirao Kembela, a sudija Lukić je ponovo pokazao na belu tačku tek nakon intervencije iz VAR sobe. Izjednačenje Javoru doneo je Gojković. Domaći su nakon toga krenuli na sve ili ništa. Dobru priliku da donese svom timu vođstvo propustio je Petrov, nakon asistencije Belakovića. Pet minuta kasnije Pejović je, slično kao kod drugog gola, pronašao Belakovića koji je pretrčao pola terena, ali je na kraju izostala završnica. Upornost se domaćima isplatila u 72. minutu Stefan Marjanović je šutrirao, a do lopte je došao Miljan Škrbić i kao mnogo puta ranije, kada je bilo najpotrebnije, pogodio i doneo svom timu veoma vredna tri boda i pobedu.