Fudbalerke Srbije poražene od Austrije na Čairu (VIDEO)

Ženska „A“ reprezentacija Srbije doživela je prvi poraz u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2021.godine. Nakon pobeda protiv Kazahstana od 3-0 i Severne Makedonije od 6-0 naša izabrana selekcija poražena je od reprezentacije Austrije sa 1-0.

Ovaj meč odigran je na niškom „Čairu“ pred nekoliko stotina gledalaca, a jedini pogodak postigla je igračica bundesligaša Hofenhajma Nikol Bile u 12.minutu.

Pokušavale su fudbalerke Srbije da makar dođu do izjednačenja. U 48.minutu sjajnu priliku imala je Jelena Čanković, ali je rezultat ostao nepromenjen.

U 59 minutu šansu je imala i Milica Stanković, jedina igračica niškog Mašinca u reprezentaciji, ali Srbija ni tada nije stigla do gola.

Mogla je i Austrija do još nekog pogotka, ali ono što je za gošće bilo najvažnije – tri boda otišla su u Austriju. Selektor Srbije Predrag Grozdanović nije imao previše razloga za zadovoljstvo.

Srbija je nakon ove utakmice pala na drugo mesto u kvalifikacionoj grupi, upravo iza selekcije Austrije koja takođe ima 6 bodova, ali i utakmicu manje od srpske izabrane selekcije.