Rukometašice Naise velikom borbenošću stigle do trijumfa (VIDEO)

Rukometašice Naise dale su sve od sebe i iako oslabljene stigle do pobede na otvaranju sezone u Čairu. Savladana je ekipa Vojvodine sa 33-29 (16-17).

Nakon nesrećnog poraza minulog vikenda od ekipe Mladosti, pobeda je u 2.kolu Arkus lige bila imperativ.  Devojke su dale sve od sebe i stigle do zaslužene pobede.. Trener Naise Živojin Maksić dobro je „našpanovao“ ekipu, iako je pred meč bio u velikim problemima. Nije mogao da računa na kapitenku Oliveru Nikolić, dok su još tri rukometašice bile van stroja…

U takvoj situaciji, Maksić je hrabro zaigrao sa Jelenom Đurović na beku, dok su pored nje bekovsku liniju činile Jovana Veljković, kao i Anja Belić i Sanja Stamenković koje su se rotirale na ovoj i na poziciji pivota.

Utakmicu je otvorila Jelena Stojanović sa krila i nagovestila svoju dobru partiju. Dobro su je pratile saigračice, a posebno je odlična na golu bila Katarina Ivanović. Dobre odbrane uivale su sigurnost ekipi pa je u 20.minutu bilo 11-7 za Naisu. I u ovom meču se pokazalo da trener Maksić ne može da računa ne veći broj igračica u rotaciji, jer čim bi pokušao da odmori neku igračicu iz prve postave, Naisa bi bila u rezultatskom zaostatku.

Tako se i teško stečena prednost istopila, pa su gošće čak i vodile na poluvremenu sa golom prednosti, 16-17.

U drugom delu sa dobrom partijom nastavila je Jovana Veljković, uz već tradicionalno raspucanu Sanju Stamenković pa je  Naisa brzo  vratila vođstvo. Jovana Stojanović bila je vrlo ubojita sa krila, a kada se Kaja Ivanović ponovo razbranila, a Teodora Petković vezala dve asistencije, pa dva gola, pobeda je bila na vidiku. U 52.minutu bilo je 29-25. Naisa ovoga puta nije dozvolila protivnicama da preokrenu u finišu i sasvim zasluženo je slavila sa 33-29. U tome su se složili i treneri dveju ekipa, kao i ponajbolje igračice sa obe strane- Sanja Stamenković i Tamara Žarković.

U narednom kolu, narednog vikenda, Naisa gostuje ekipi Bora i to će biti prilika da podmlađena niška ekipa veže i drugu pobedu.

Niš,hala „Čair“. Gledalaca: 400. Sudije: Ivan Veličković (Umčari), Nikola Ilić (Železnik). Isključenja Naisa 12 minuta, Vojvodina 8 minuta. Sedmerci: Naisa 2 (2), Vojvodina  5(4) .

ŽRK NAISA: Ivanović (12 odbrana), Nedeljković, Grujić, Ranđelović, T.Petković  3, Aranđelović, Đurović 3, Veljković  8, Stojanović  7, M.Petković, Rosić, Stamenković  8, Nikolić, Rajković, Mladenović, Belić  4.

ŽRK VOJVODINA: Guteša, Čaušević  4, Žarković  9, Lovrić 2, Đukić, Lazić 3, Ivošević, Veličković  1, Mijailović  8, Radojčić, Bošnjak, Zečević, Milovanović  2, Uzelac.