Rasprodaja bodova na Čairu se nastavlja – bodove odneo i slabašni Proleter (VIDEO)

Još jedno loše izdanje Radničkog na Čairu i drugi vezani poraz na domaćem terenu. U šestom kolu Superlige sva tri boda iz Niša, minimalnom pobedom od 1:0(0:0) odneo je Proleter. Prvu pobedu Novosađanima obezbedio je pogotkom iz jedanaesterca u 61. minutu Stefan Tomović.

U ne baš sjajnoj igri po vrelom vremanu Radnički je imao inicijativu i više prilika, ali su gosti uz mnogo sreće stigli do pobede.

U siromašnom prvom poluvremenu Nišlije su u tri navrata bile blizu pogotka: u 11. minutu nakon sjajnog šuta Petra Ristića, u 26. minutu nakon udarca glavom sa peterca Duronjića, kao i nakon šuta Nikole Aksentijevića u 28. minutu.

Sve ove promašaje gosti iz Novog Sada mogli su da kazne već u 29. minutu kada je Kahriman u dva navrata spasio mrežu domaćih.

Na startu drugog dela i golman gostiju Petrić je slično intervenisao i spasio gol Proletera. Prvo nakon slobodnog udarca Pejovića, a onda nakon odbitka i posle pokušaja Škrbića.

Imao je sjajne prilike Škrbić i u 54. a nakon sjajnih makazica i u 57. minutu, ali je Petrić bio nesavladiv.

I onda kako to već po pravilu biva vođstvo gostiju ni iz čega.  Posle šuta Danoskog sa nekih 20-ak metara lopta u šesnaestrcu domaćih pogađa Bjeličića. Sudija Maksimović smatrao je da ga je ona pogodila u ruku i bez razmišljanja pokazao je na najstrožu kaznu. Siguran izvođač penala bio je Tomović – za vođstvo gostiju iz Novog Sada.

Krenuli su domaći tada na sve ili ništa, stvorili još nekoliko prilika, ali su se i previše otvorili pa su i gosti imali sve više prostora u kontranapadima.

Čini se da se kraj svim nadama Nišlija da izbegnu poraz dogodio u 82. minutu kada je posle grubog starta Aleksandar Kovačević dobio crveni karton i ostavio domće sa igračem manje na terenu.

U samom finišu meča, u nadoknadi vremena, Proleter je nakon jednog kontranapada mogao i do drugog gola, ali je nakon udarca Mihajlovića, mladi Stefan Mitrović uspeo da spreči pogodak – ostalo je 0:1.

Veći deo publike nezadovoljan igrom Niškog superligaša tražio je ostavku trenere Stankovića, kao i odlazak uprave. Ambicije Radničkog pred početak sezone su bile velike, a nakon 6. kola nalaze se na 12. mestu sa samo jednom pobedom. U narednom kolu očekuje ih teško gostovanje Partizanu u Beograu.

–Izuzetno težak poraz za Radnički, s obzirom na ambicije. Ovde se traži se Evropa. Videćemo šta ćemo i kako dalje. Treba da razmislim, klub je iznad svih. Što se same utakmice tiče, dobro smo je otvorili, iamli neke situacije koje nismo realizovali, to nas prati već nekoliko kola. Jako nam je potreban „lak“ gol, da iz prve situacije postignemo pogodak, onda bi sve bilo mnogo lakše. Ovako, oni su se stabilizovali, ugrožavali nas preko odličlnog Ortiza, tražili „drugu loptu“. Odlično su to odradili takmičarski, čekali tu jednu situaciju i dočekali je iz penala. Na kraju smo krenuli grlom u jagode, hazarderski, nije se više ni znalo ko šta radi na terenu.– izjavio je utučeni trener Nišlija, Aleksandar Stanković.

Sa druge strane njegov kolega Nenad Bajić bio je prezadovoljan krajnjim rezultatom:

–Dosta teška situacija za nas pre ove utakmice, posebno u psihološkom slislu. Igrači su bili izgubili na samopouzdanju. Došli smo na jedan „vruć“ teren, da se ovde vadimo. Sada sam rekao igračima u svlačionici, ovo su velika tri boda, ali ništa u odnosu na ono što je do sada propušteno. Mentalitet mojih igrača treba da bude ovakav. Oni su verovali da ovo mogu, ja sam uspeo da ih ubedim da ne zaslužuju bodovni saldo koji smo imali pre ovog kola. Neće ovde puno ekipa uzimati bodove, tako da su velika ova

RADNIČKI-PROLETER 0:1

Niš, 23. avgusta. Stadion Čair. Sudija: Đorđe Maksimović. Strelac: 0:1 Tomović (iz jedanaesterca) 61. Žuti kartoni: Pejović, Bjeličić, Arsić, Vukadinović (Radnički), Živojinović, Jovanović, Danoski, Mihajlović (Proleter). Crveni karton: Aleksandar Kovačević (Radnički) u 82. minutu.

RADNIČKI: Kahriman, Aksentijević, Bjeličić, Vujadinović, Todoroski, Pejović (od 55. Kasalica), Mićibući (od 62. Arsić), Ristić (od 46. Mitrović), Ilić (od 46. Kovačević ), Duronjić (od 62. Vukadinović), Škrbić.

PROLETER: Petrić, Janković, Joković, Bašanović, Milošević, Mitrović (od 77. Skopljak), Tomović (od 71. Mihajlović), Jovanović (od 90. Kojić), Vukasović, Ortiz (od 71. Mladenović), Živojinović (od 46. Danoski ).