Radnik do boda na Čairu iz očiglednog ofsajda (VIDEO)

U izuzetno napetom, ali ne tako sadržajnom meču, fudbaleri niškog Radničkog i Radnika iz Surdulice odigrali su nerešeno na Čairu 2:2 u 7. kolu Superlige Srbije. Iako su dva puta vodile, Nišlije su na kraju morale da se zadovolje bodom, te su propustile šansu da prenoće na prvom mestu superligaške tabele.

Golove za niški tim postigli su Lazar Arsić u 14. i Milan Pavkov u 54. minutu, dok su strelci za goste bili Filip Ivanović u 41. i Milan Purović u 75. minutu.

Prvu priliku na meču imao je domaći sastav u 11. minutu. Simunovic je dubinskom loptom po levoj strani pronašao kapitena Radničkog Jovanovića, ovaj je uspeo da entrira do Pavkova, koji nije očekivao ovakav epilog akcije, pa ga je lopta pogodila u koleno i završila u gol autu.

Samo 3 minuta kasnije Nišlije su povele. Pavkov je grudima spustio loptu do Arsića, koji se stuštio u šesnaesterac protivnika i poslao projektil u bliži ugao gola Čančarevića, koji nije mogao da spreči loptu da munjevito uđe u gol – 1:0.

Niški sastav igrao je nadahnuto i tečno, a novu šansu imali su u 22. minutu. Aksentijević je odlično probio po desnoj strani, perfektno centrirao u srce šesnaesterca, gde je Pavkov odlično reagovao, ali je na gol liniji bio još bolji Čančarević, koji je briljantnim refleksom sprečio Radnički da duplira prednost.

U drugoj polovini prvog poluvremena tempo igre je drastično opao, a do naredne prilike za gol čekalo se skoro 20 minuta. U 39. minutu nakon jedne duge lopte iz poslednje linije Radnika, novopečeni mladi reprezentativac i napadač gostiju Igor Zlatanović lepo je spustio loptu glavom brzonogom Frensisu, koji je pobegao čuvaru, ali traljavo šutirao, pa je lopta završila u korneru.

Upravo nakon tog kornera Radnik je izjednačio. Najviši u skoku na drugoj stativi bio je kapiten gostiju Vladan Pavlović, koje je vratio na peterac gde je najspretniji bio štoper Surduličana Ivanović i glavom poslao loptu iza leđa golmana Živkovića – 1:1.

Na petnaestominutnu pauzu ekipe su otišle poravnate, a strateg Nišlija Peter Pakult bio je vidno nezadovoljan izdanjem svojih izabranika u finišu prvog poluvremena, te je odlučio da se vrati na oprobanu 4-2-3-1 taktiku, pa je umesto Nome na startu drugog dela ušao Marko Golubović.

Strateška promena brzo je urodila plodom, pošto je već u 54. minutu niški tim ponovo poveo. Centaršut Arsića sa desne strane završio je na drugoj stativi gde je spremno dočekao Pavkov i volej udarcem pogodio suprotni ugao Čančarevićevog gola za novo vođstvo Nišlija.

Drugi gol dao je krila niškom timuje nastavio da dominira terenom, a desetak minuta kasnije Nikola Aksentijević mogao je da reši pitanje pobednika. Brzonogi desni bek munjevito je prošao po desnoj strani, zatim ušao u sredinu, nanizao nekoliko igrača surduličkog tima, izbio sam pred golmana, ali je traljavo šutirao, te je Čančarević izašao kao pobednik.

Petnaest minuta pre kraja meča Surduličani su izjednačili. Iz očigledne ofsajd pozicije  Zlatanović i Purović su izbili sami pred golmana Živkovića, Zlatanović se sudario sa niškim čuvarom mreže, a lopta se odbila do crnogorskog napadača kome nije bilo teško da plasira loptu u nebranjenu mrežu.

Kako se meč približavao kraju tenzija na terenu konstantno je tinjala, te je nakon nekoliko oštrih startova sa obe strane malo falilo da dođe do tuče.

Niški fudbaleri su u finišu meča žestoko napadali, ali bez izglednije šanse za pogodak, Surduličani su odbranili svoj gol i odneli bod u Surdulicu.

Nakon 7 odigranih utakmica Radnički zauzima 5. mesto sa 14 osvojenih bodova, a u 8. kolu gostovaće Bačkoj nakon dvonedeljne pauze zbog reprezentativnih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Radnički – Radnik 2:2 (1:1)

Stadion: Čair, Niš

Glavni sudija: Novica Anđelovski (Kačarevo)

Žuti kartoni: Frensis, Žakula, Tanasin (Radnik), Pavkov, Subić, Aksentijević (Radnički)

Radnički: Mladen Živković, Miloš Petrović, Nikola Kovačević, Vladimir Simunović, Aleksandar Subić (od 84. Saša Stojanović), Nikola Aksentijević, Aleksandar Jovanović, Riota Noma (od 80. Marko Golubović), Lazar Arsić, Slaviša Stojanović (od 76. Marko Mrkić), Milan Pavkov

Radnik: Ognjen Čančarević, Radoš Bulatović, Filip Ivanović, Vladan Pavlović, Aleksandar Tanasin, Dušan Pantelić, Bratislav Pejčić (od 63. Nikola Žakula), Miloš Mijić (od 71. Milan Purović), Nikola Radović, Frensis Kjeremeh (od 84. Miloš Stanković), Igor Zlatanović