Niški “Real” deklasirao Spartak na gostovanju

U derbiju 5. kola Superlige Radnički je gostovao Spartaku iz Subotice. U utakmici odigranoj u Kuli Nišlije su u potpunosti opravdali ulogu favorita slavivši sa 4:1. Golove za Radnički postigli su Haskić, u dva navrata, Stanisavljević i Ranđelović. Počasni pogotak za Golubove, postigao je Čečarić u 86. minutu. Ovom pobedom Radnički je izbio na deobu prvog mesta sa Crvenom zvezdom.

Radnički je dobro otvorio utakmicu, već u uvodnim trenucima stekao je terensku inicijativu. Prvu šansu Real sa Nišave imao je nakon nekoliko minuta igre. Šutirao je Noma, a projektil Japanca prošao je tik pored stative Perića. U prvih 20. minuta meča Radnički je još jednom zapretio preko Japanca, njegov udarac sa ivice šesnaesterca završio je iznad prečke domaćina.
Prvu ozbiljniju šansu da ugrozi gol Ristića imao je Čečarić, napadač „Golubova“. Izašao je pred golmana Borivoja Ristića, a čuvar mreže Radničkog bio je na visini zadatka i bez većih problema uklonio je opasnost.

Igrao se 28. minut, na asistenciju Petra Grbića po levoj strani lopta pada na peterac, a iskusni Haskić donosi prednost gostima. Radnički se nije zadovoljavao minimalcem, već je nastavio da napada i nakon penala u 35. minutu Stanisavljević je postavio konačnih 2:0 u prvom poluvremenu.

Nije mnogo trebalo Radničkom da i drugu deonicu započne golom. Iz dobre odbrane rodila se prilika za kontru, a asistenciju Nermina Haskića krunisao je prvencem u dresu Radničkog Lazar Ranđelović.

U 51. minutu, na semaforu 3:0. Sa desne strane centaršut dolazi do Milića, a njegov pokušaj lako je neutralisao Ristić. Nakon proigravanja sa Sašom Stojanovićem u 74. minutu Nermin Haskić postiže svoj drugi gol na meču.

U 86. minutu Spartak je uspeo da smanji na 4:1, a to će se ispostaviti kao konačan rezultat, nakon udarca Marčića, Borivoje Ristić dobro je reagovao, a na odbitak je natrčao Čečarić.

Spartak ŽK – Radnički Niš 1:4
Stadion: Kula.
Gledalaca: 400
Strelci: Čečarić 86′ – (Spartak) – : Haskić 28′, Stanisavljević (p) 35′, Ranđelović 51′, Haskić 74′ (Radnički)
Kartoni: Dunđerski, Tekijaški, Milić (Spartak) – Stanisavljević, Stanković, Noma (Radnički)

Spartak: Nikola Perić, Andrija Vukčević, Nemanja Tekijaški, Stefan Milošević, Milan Marčić, David Dunđerski (od 54. Serhil Kylinych), Nemanja Glavčić, Tim Chow, Dejan Đenić (od 37. Vladimir Torbica), Ognjen Đuričin (od 57. Andrija Milić), Bojan Čečarić

Radnički: Borivoje Ristić, Đorđe Crnomarković, Radovan Pankov, Aleksandar Todorovski, Nikola Stanković, Nikola Drinčić, Petar Grbić (od 71. Aleksandar Jovanović), Lazar Ranđelović, Nermin Haskić (od 77. Slađan Nikodijević), Riota Noma, Aleksandar Stanisavljević (od 59. Saša Stojanović).