Radnički ubedljiv protiv Spartaka (VIDEO)

Fudbaleri Radničkog savladali su ekipu Spartaka u 12. kolu Superlige na Čairu sa 3:0 (1:0). Nišlijama su pobedu doneli Stefan Dimić i Nikola Štulić, koji je dva puta bio precizan.

Gosti su bolje ušli u meč, ali im to nije pomoglo da dođu do gola. Malobrojna publika nije uživala u fudbalu u prvih pola sata meča, a onda su domaći zaigrali bolje što im se odmah isplatilo. Nakon dobre kontre Stefan Dimić bio je precizan i svom timu doneo vođstvo u 34. minutu. Imali su nakon toga domaći još par prilika, ali nisu bili precizni.

Nikola Štulić udvostručio je prednost domaćih u 60. minutu, posle dodavanja Andreja Stojanovića. Konačan rezultat u 79. minutu postavio je, i postigao 9. gol u šampionatu, mladi Štulić sa „bele tačke“. Petrov je oboren u šesnaestercu, a sudija Jovanović pokazao na belu tačku.  Imali su u nastavku i gosti par prilika. Prvo je Jamkam u 81. minutu izbacio sa gol linije, onda je slična situacija viđena i u nadoknadi vremena,  ali promene rezultata nije bilo.

Posle ove pobede Radnički je sa 12 bodova na 10. poziciji. Sledi dvonedeljna pauza zbog obaveza reprezentacije, a onda će niški tim gostovati Čukaričkom u Beogradu.