Radnički u samom finišu do boda u Kruševcu

Fudbaleri Radničkog remizirali su sa Napretkom u Kruševcu rezultatom 1:1, u susretu 27. kolaSuperlige Srbije. Strelac za niški tim bio je kineski internacionalac Renze Hao u 93. minutu, a domaće je u 65. minutu u vođstvo doveo Gavrić. Radnički je celo drugo poluvreme igrao sa igračem manje, pošto je štoper Maslać dobio direktan crveni karton u 45. minutu.

Šef stručnog štaba Radničkog Radoslav Batak posle meča je rekao da je verovao u svoje igrače i pored nepovoljnog razvoja situacije na terenu.

Težak meč po još težem terenu. Nije se odvijao onako kako smo zamislili, ali smo sve vreme verovali i na kraju smo uspeli da damo taj pogodak. Mi smo u prvih 15 minuta igrali dobro, imali smo odlično otvaranje, ali nam je nedostajao taj zadnji pas da im ugrozimo gol. Imali smo tu jednu šansu preko Mitrovića, ali nismo uspeli da je realizujemo. Potom nas je presekao crveni karton Maslaća i odjednom smo ušli u neku drugu utakmicu. Na poluvremenu smo se dogovorili šta nam je činiti, promenili smo taktiku, znali smo da će nas napasti, ali ja sam bio ubeđen da ćemo dati gol. Rekao sam igračima da ćemo imati prostora kada oni napadnu, da moraju da veruju, jer ako ja verujem, a oni ne veruju, ne možemo da ostvarimo dobar rezultat. Primili smo efektan pogodak, a onda smo zaigrali dobro, poslali smo štopera Stevanovića u napad u finišu ina kraju nam se to isplatilo, jer je on uz Haa bio glavni protagonista kod tog izjednačujućeg pogotka. Čestitam mojim igračima na uloženom trudu i borbi, čestitam i Napretku. Smatram da je ovo bio solidan meč, jer ne smemo da zaboravimo da smo pauzirali dva i po meseca. Nas u sredu čeka teško gostovanje Čukaričkom u četvrtfinalu Kupa Srbije i od ovog trenutka ćemo sve snage  usmeriti ka toj utakmici– rekao je Batak.