Radnički siguran protiv Mladosti (VIDEO)

Fudbaleri Radničkog pobedili su Mladost iz Lučana sa 2:0.

U 15. kolu Superlige Srbije Radnički je, apsolutno zasluženo, osvojio sva tri boda u duelu sa ekipom Mladosti iz Lučana.

Nišlije su bile bolji rival tokom svih 90 minuta, stvorivši veći broj prilka, a dve je uspeo da iskoristi Miljan Škrbić za sigurnu pobedu domaćina.

Već u 8. minut Radnički je došao u vođstvo, kada je nakon centaršuta Tomića sa desnog krila,  Škrbić sjajno primirio loptu i rutinski je poslao u mrežu, za 1:0.

Iako su domaći imali inicijativu većim delom meča, na drugi pogodak čekalo se punih 70 minuta.  Opet nakon centaršuta Tomića sa desne strane u kaznenom  prostoru Mladosti Ante Hrkač igrao je rukom, a posle VAR provere sudija je pokazao na belu tačku. Siguran strelac bio je još jednom Miljan Škrbić, za konačnih 2:0.

Ovom pobedom Nišlije su stigle do sredina tabele, a u narednih nedelju dana bi novim bodovima u još dva duela na Čairu, protiv kragujevačkog Radničkog i Spartaka, mogli da se probiju i u gornji deo superligaške tabele.

RADNIČKI – MLADOST 2:0 (1:0)

Niš, 30. oktobra. Stadion na Čair. Strelac: Škrbić u 8. i 78.miutu (iz jedanaesterca).Sudija: Andrija Stojanović (Beograd).

RADNIČKI: Kahriman, Aksentijević, Stevanović, Vujadinović, Stanković, Pejović, Kovačević, Mićibući (od 88.Duronjić), Mitrović (od 90.Spasić), Tomić  (od 83.Vukadinović), Škrbić.

MLADOST: Kostić, Maksimović, Mićević, Baha (od 69.Kijevčanin), Milanović  (od 46.Marković), Hrkač, Selenić, Leković, Milošević, Obradović (od 82.Katanić), Bojović .