Radnički rutinski sa Vojvodinom do polufinala Kupa (VIDEO)

Fudbaleri Radničkog plasirali su se u polufinale nacionalnog kupa, pošto su na Čairu  savladali ekipu Vojvodine sa 2-1.

U zanimljivoj utakmici, u kojoj se Vojvodina predstavila u boljem svetlu nego u prvenstvu, Nišlije su  odmah stavile do znanja da je prolaz u narednu rundu kupa imperativ. Već u 3.  minutu Radnički je umalo stigao do vođstva. Nakon akcije sa desne strane stvorila se  gužva u šesnaestercu Vojvodine, dva puta su šutirali domaći, ali je najpre Rockov nekako uspeo da odbrani, a onda je lopta posle pokušaja Grbića otišla pored stative.

U 26.minutu Radnički je ponovo bio u naletu. Grbić je i ovoga puta bio u šansi. Lepo se oslobodio čuvara i loptu sa leve prebacio na desnu nogu, ali je Rockov ponovo bio na visini zadatka

U 30.minutu je i Vojvodina pokušala iz kontranapada ali Đuričin u odsudnom trenutku nije uspeo da zahvati loptu.

U 39.minutu penal za Radnički. Nakon minijature Ranđelovića igrač Radničkog je srušen u šesnaestercu, a najbolji strelac Lige Nermin Haskić rutinski realizuje najstrožu kaznu i golgeterski učinak uvećava i u kupu.

U drugom poluvremenu do šanse su prvi stigli domaći. Na nabačenu loptu sa desne strane dobro je skočio  Crnomarković , ali je zamalo bio neprecizan(52.minut). Pokušao je i Gojkov na drugoj strani, ali Borivoje Ristić je bio na mestu.

A onda u 62.minutu Radnički stiže do 2-0. Lopta je dugo bila u šesnaestercu gostiju da bi na kraj skroz iskosa sa desne strane stigla do Ranđelovića. On je prebacuje na drugu stativu, a Haskić je na pravom mestu i loptu sprovodi u mrežu.

U samom finišu Radnički je mogao i do 3-0. Igrao se 88.minut, Haskić je probio po desnoj strani, odigrao povratnu loptu, ali je Noma zamalo bio neprecizan. U nadoknadi vremena beležimo i odličan udarac Milojevića, ali je mreža Nišlija ostala netaknuta. Odmah zatim posle kornera Đuričin glavom postiže pogodak i postavlja konačanih – Radnički-Vojvodina 2-1.

Mogući protivnici Radničkog u polufinalu su  Crvena Zvezda, Partizan i Mladost iz Lučana. Finale se  igra 30.maja  u Nišu.

RADNIČKI – VOJVODINA 2:1 (1:0)