Radnički pred ispadanjem iz Superlige

U prvom meču baraža za popunu Superlige fudbaleri Radničkog su se propisno obrukali porazom u Inđiji rezultatom 3:1(2:0).

Jeste za Nišlije ovaj duel došao u ne baš dobrom momentu, jer se nalaze u lošoj formi, ali ipak da u jednom trenutku budu potučeni do nogu od prvoligaša iz Inđije, niko nije mogao pretpostaviti.

Strelci za domaće su bili Radosavljević u 7. te iskusni Slaviša Stojanović dva puta, u 22. i 81. minutu, dok je počasni gol za nišku ekipu postavio rezervista Pavlović u 85. minutu.

Ruku na srce, nisu niški fudbaleri toliko loše delovali u polju, ali su domaći fudbaleri bili mnogo konkretniji. O tome svedoči i odnosj udaraca ka golu koji je 24:5 u korist Radničkog, a i podatak da su fudbaleri Inđije 3 puta šutnuli u okvir gola i sva tri puta zatresli mrežu Nišlija govori sam za sebe.

Utisak je da je Radnički kvalitetnija ekipa, ali i ekipa bez ideje, volje i pre svega samopouzdanja. Malo je falilo da se Radnički u Niš vrati sa mnogo nepovoljnijim rezultatom, jer su u jednom momentu delovali kao razbijena četa, ali sa druge strane nakon prelepog pogotka Lazara Pavlovića u finišu meča, isti igrač je u narednom napadu zatresao prečku, a Nišlije su pritisnule odbranu domaćina pa se u revanš moglo i sa mnogo povoljnijim rezultatom. Može se reći da je ovakvom rezultatu u mnogome kumovao i sjajni golman Inđije, inače rođeni Nišlija, Miloš Čupić, koji je činio čuda odbranivši niz teških udaraca gostujućeg tima.

Ukratko, Nišlije mogu da sačuvaju status Superligaša, a da li će? To najviše zavisi od njih samih. Revanš je već u nedelju na Čairu od 18.30h.