Radnički poražen u Lazarevcu, opstanak traži u baražu sa Inđijom

Radnički je u poslednjem kolu plej-auta Superlige Srbije pretrpeo poraz od Kolubare u Lazarevcu rezultatom 2:1(0:0).

Iako je ekipa Kolubare, nakon kazne i oduzimanja 9 bodova, “osigurala” direktno ispadanje iz lige, ipak je ovu utakmicu odigrala borbeno i sa puno žara ostvarila prvu pobedu u ple-autu. Sa druge strane Nišlije, iako im je pobeda garantovala opstanak u ligi, opet su izgledale neubedljivo i uspeli su da sebi još više zakomplikuju situaciju.

Jeste četa Dragan Šarca u meč ušla sa dosta kadrovskih problema, ali su Meraklije ipak očekivale pobedu nad prežaljenom Kolubarom. Međutim slika na terenu je bila drugačija, od starta je Kolubara napadala, a Radnički se grčevito branio. Ko zna u kom pravcu bi otišao meč da je Pejović iskoristio jedanaesterac za Nišlije na startu drugog poluvremena. Tada je golman Kolubare Stanivuković, prvo skrivio, a zatim i odbranio penal kapitenu Nišlija.

U nastavku Đuranović dovodi Lazarevčane do vođstva, da bi Škrbić brzo vratio rezultatsku ravnotežu. Sve do 90. minuta Nišlije su bile u igri jer igrom slučaja ni Javor, a ni Radnik nisu imali vođstvo, ali onda se za tren sve promenilo. Prvo je Javor poveo u Kruševcu, što je spustilo Radnički ispod crte bezbedne zone. Niški fudbaleri nakon te vesti kreću na sve ili ništa i istog trenutka bivaju kažnjeni kada Ćosić donosi novo vođstvo Kolubari i postavlja ikonačnih 2:1 za Lazarevčane.

Radnički tako  završava na 13. poziciji, koja vodi u baraž i borbu za opstanak u ligi sa 4. plasiranom ekipom Prve lige Srbije, a to je na kraju ekipa Inđije, Prvi meč baraža igra se već u sredu u Inđiji, dok je revanš u nedelju na Čairu.