Radnički poražen u Kruševcu

Radnički je još jednom pretrpeo minimalni poraz i ostao bez bodova, a da nije nadigran. U 26. kolu u “el klasiku” srpskog fudbala Napredak je u Kruševcu trijumfovao rezultatom 1:0(0:0)

Ekipa Napretka je u dobrom raspoloženju dočekala ovaj meč (nakon pobede u Humskoj nad Partizanom u prethodnom kolu), za razliku od Nišlija koji su vezali tri poraza pre ovog duela, ali to nije smetalo gostujućim fudbalerima da u meč uđu bolje i nametnu svoj ritam od početka utakmice. Novi strateg na klupi Radničkog Dejan Joksimović dobro je postavio ekipu ne dozvolivši Gaćinovićevim izabranicima da u prvom poluvremenu ozbiljnje ugroze gol niške ekipe. Sa druge strane u nekoliko navrata gosti su imali dobre prilika za pogodak, a ubedljivo najbolju je u 29. propustio Vukić, kada se našao u situaciji “oči u oči” sa Savićem, ali je golman Napretka izašao kao pobednik.

A onda na samom startu drugog poluvremena šok pogodak domaćina. Centrirao je Majdevac, a smušenost odbrane Radničkog koristi Bastajić i dovodi Napredak u vođstvo.

Nastavio je Radnički do kraja utakmice da stvaraa šanse i pokušava. Najbliže pogotku bio je Bamidele kada je umakao odbrani Napretka, zaobišao golmana, ali je njegov udarac zaustavila stativa. U finišu je viđena prava drama. Meč se igrao čitavih 105 minuta, a u nadoknadi je sviran i penal za Radnički. U kaznenom prostoru Napretka oboren je Stajić, sudija Lukić pokazao je na belu tačku, ali je nakon intervencije iz VAR sobe preinačio svoju odluku i poništio jedanaesterac. Do poslednjeg sudijskog zvižduka je napadao niški tim, ali nije imao sreće da zatrese mrežu Napretka, pa je ostalo na kraju 1:0 za Kruševljane.

Ovom pobedom Napredak je već stigao do plej of zone, dok se Nišlije nalaze tik iznad zone ispadanja – na mestu koje vodi u baraž. Čini se da Radnički ima kvaliteta za mnogo više od toga, a da li će to i dokazati do kraja prvenstva videćemo. Reklo bise  da ekipi nedostaje sreće, ali i sreća se treba zaslužiti, a izgleda da su je neki postupci oterali daleko od Čaira.