Radnički “minimalcem” do tri važna boda protiv Voždovca (VIDEO)

U osmom kolu Super lige fudbaleri Radničkog su najzad trijumfovali. Predvođeni novim trenerom Radomirom Kokovićem, na Čairu su savladali Voždovac – minimalcem 1:0(1:0).

Meč je u 42. minutu lepim pogotkom glavom rešio Miljan Škrbić.

Iako je Radnički u mini pauzi osvežio ekipu sa nekoliko pojačanja, Radomir Koković se na debiju oslonio na proverene snage.Domaćin je u prvom poluvremenu kontrolisao igru i imao blagu inicijativu, stvorivši nekoliko izglednih situacija pred golom Voždovca.

U trećem minutu zapretile su Nišlije preko Arsića, ali je njegov šut sa nekih petnaestak metara bio izblokiran.

Jeste Radnički imao inicijativu, ali su uglavnom pretili udarcima iz daljine. Do kraj poluvremena beležimo još i udarce Duronjića, zatim Škrbića, Japanca Mićibućija, pa opet Arsića, ali mreža gostujućeg gola je mirovala.

Kada su svi očekivali da će se na pauzu bez golova, sevnula je munjevita akcija po desnom boku, centaršut Aksentijevića i sjajna reakcija Miljana Škrbića, za vođstvo Nišlija.
Gosti su se tada trgli i u samom finišu poluvremena prvi put zapretili golu Radničkog. Šutirao je Milosavljević sa ivice šesnaesterca, Kahriman je ostao ukopan, a lopta je na njegovu sreću završila tik pored stative.

Na startu drugog dela Škrbić nakon duplog pasa sa Mićibućijem propušta priliku da duplira prednost Radničkog. Šutirao je pravo u golmana Pekovića.

U 65. minutu nakon kornera opasno je zapretio i Voždovac preko Marka Mijailovića. Za malo je bio neprecizan.

Pet minuta kasnije jednu dužu akciju Nišlija, udarcem je završio Todoroski, ali je Peković bio siguran.

Poslednjih desetak minuta meča Radnički se povukao braneći rezultat, pa su gosti u nekoliko navrata ozbiljno ugozili gol Kahrimana. Prvo je Stojčev u 82. minutu šutirao iskosa sa leve strane, ali Kahriman je dobro intervenisao. Minut kasnije sa suprotne strane pokušao je i Pantović, ali Kahriman je opet uspeo da nekao ukroti loptu.

U nadoknadi vremena pokušao je i Vujinović iz slične situacije, i opet golman Nišlija izlazi kao pobednik. I onda gotovo u poslednjim sekundama meča, nakon kornera, na odbijenu loptu natrčava bivši igrač Radničkog Aleksandar Stanisavljević, oštro šutira, ali tik pored stative. Ostalo je 1:0, dovoljno za tri važna voda niškoj ekipi.

-Reprezentativna pauza nam nije prijala. Ostavila je traga na igru naše ekipe, jer su nam četiri ključna fudbalera bila u nacionalnim selekcijama, pa su zbog umora pružili manje nego što mogu i što od njih očekujem. Čestitam domaćinu na zasluženoj pobedi, ali pred kraj smo i mi imali zaista izuzetne šanse i mogli i da izjednačimo. Idemo dalje, u fudbalu se pobeđuje i gubi, nastavljamo da radimo i verujem u naše mnogo uspešnije rezultate.– istakao je Predrag Rogan, šef struke Voždovca.

-Bili smo pod imeperativom da prekinemo seriju bez pobede i uspeli smo u tome. Zadovoljan sam prvim poluvremenom, ali drugim nisam. Ekipa je pokazala da ima manjak samopouzdanja i na tome ćemo morati da radimo. Ovde sam tek desetak dana i još uvek nije moguće da sve ideje sprovedem u delo. Nisam ni očekivao da sada sve bude idealno tokom svih 90 minuta. Važno je da smo upisali pobedu protiv odlične ekipe i ona će nam dati podstrek za dalje. Voždovcu želim sve najbolje u nastavku sezone.- izjavio je nakon debija na klupi Nišlija, Radomir Koković.

Nakon druge pobede u sezoni Radnički ima 9 bodova i zauzima 11. mesto na tabeli, dok je Voždovac 6. sa 12 osvojenih bodova. U narednom kolu Voždovac će opet protiv Radničkog, ali onog iz Kragujevca, dok će Nišlije gostovati u Novom Pazaru.

RADNIČKI – VOŽDOVAC 1:0 (1:0)

Niš, 12. septembra. Stadion Čair. Sudija: Miloš Milanović (Ćuprija). Strelac: 1:0 Škrbić 42. Žuti kartoni: Stevanović (Radnički), Filip Stanisavljević, Aleksandar Stanisavljević, Purtić (Voždovac).

RADNIČKI: Kahriman, Aksentijević, Stevanović, Bjeličić, Stanković  (od 70. Todoroski), Kovačević, Arsić (od 78. Ilić), Mićibući, Duronjić (od 64. Vukadinović) Mitrović, Škrbić.

VOŽDOVAC: Preković, Lasickas (od 66. A. Stanisavljević), Mijailović, Milović, Bogdanović (od 80. Stojčev), Hajdin, F. Stanisavljević (od 66. Purtić), Ivezić, Pantović (od 75. Mašović), Milosavljević, Vujnović.