Radnički i zvanično vicešampion Srbije (VIDEO)

Posle remija sa ekipom Vojvodine fudbaleri Radničkog osigurali su drugo mesto u Superligi na kraju sezone. To je ujedno i najveći uspeh niškog kluba što se državnog prvenstva tiče.

Fudbaleri Radničkog i Vojvodine pred malobrojnim gledaocima na Čairu priredili su jednu dobru fudbalsku predstavu kojoj su jedino nedostajali golovi. Domaćin je više napadao, ali su se gosti dobro i organizovano branili pa iz kontranapada ozbiljno ugrožavali gol Nišlija. Na kraju je bilo, možda nepopularnih, ali pravednih 0:0.

Radnički je krenuo ofanzivno i do prve prilike stigao u 13. minutu kada je dar mar po levoj strani napravio Grbić, međutim lopta ne stiže do Haskića u sredini. Pokušao je i Noma, ali bezuspešno.

U 17. minutu možda i najbolju priliku za Nišlije na ovom meču ne koristi Bondarenko, kada posle uvežbane akcije iz kornera, iz neposredne blizine loptu glavom zakucava u prečku.

Nastavio je Radnički sa napadaima, a do kraja poluvremena beležimo pokušaj Nome u 27. minutu I još jednu uvežbanu akciju domaćih posle prekida u 34. minutu koja umalo da se završi autogolom gostiju.

Krajem prvog poluvremena Novosađani su se oslobodili pritiska I u dva navrata udarcima Iz daljine zapretili su Borivoju Ristiću na golu Nišlija – u oba slučaja šut je oprobao Đurić. Prvo u 42., a onda i na samom kraju poluvremena iz slobodnog udarca ostalo je 0:0.

U drugom delu igre domaćin je sve bacio na napad, što je omogućilo i gostima da iz kontranapada ugrožavaju gol Radničkog tako da su se šanse smenjivale na obe strane. Prvo su zapretili gosti preko Lazarevića u 53. minutu. Zatim je Ranđelović na prave muke stavio golmana Vojvodine Rockova. Prvo udarcem glavom u 62., a zatim i posle centaršuta u 66. minutu.

Deset minuta kasnije svoje kvalitete na drugoj strani pokazao je i golman Radničkog, posle prodora i udarca Đuričina. Nastavio je Đurić sa pokušajima iz daljine u dva navrata i u drugom delu, ali je opet bio za malo neprecizan.

U 81. minutu Đorđević je probao na drugoj strani, i uspeo je da zatrese mrežu Vojvodine, ali samo sa spoljašne strane, za brojne uzdahe domaćih navijača.

Pokušali su zatim fudbaleri Radničkog u tri navrata udarcima glavom. Prvo Nikodijević, a zatim i najbolji strelac superlige Haskić dva puta nakon kornera, ali je Rockov bio nesavladiv.

Poslednju dobru priliku propuštaju gosti u samom finišu utakmice kada je pometnju u odbrani Nišlija napravio Đuričin, a  u šansi se našao Stojković, ali ostalo je 0:0.

Izabranici Nenada Lalatovića na dva kola do kraja imaju 46 bodova, osam manje od Crvene zvezde, i devet više od pratilaca tako da su sigurni na drugoj poziciji, pa će svu pažnju preusmeriti na revanš polufinala Kupa sa beogradskim Partizanom.

RADNIČKI-VOJVODINA 0:0

Niš, 5. maja. Stadion Čair. Sudija: Milan Ilić (Ćuprija) 7. Žuti kartoni: Đorđević (Radnički), Devetak, Graovac, Veselinović (Vojvodina).

RADNIČKI: Ristić, Đorđević, Pankov, Crnomarković, Todorovski, Noma, Bondarenko, Ranđelović (od 70. Čumić), Grbić (od 60. Petrović), Stojanović (od 55. Nikodijević), Haskić.

VOJVODINA: Rockov, Lazarević, Devetak, Saničanin, Đurić , Graovac, Milojević (od 87. Stojković), Zukić (od 90. Gojkov), Mitošević, Veselinović, Gajić (od 75. Đuričin).