Prvi remi Radničkog (VIDEO)

U derbiju i 8. kola Superlige Radnički i Čukarički su na Čairu podelili bodove u meču bez golova.

Sunčano i toplo vreme u Nišu kao da nije pogodovalu fudbalerima, pogotovo u prvom poluvremenu. U tom delu pored nekoliko šuteva iz daljine, kao najbolju prilku beležimo onu u 17. minutu kada Gavrić posle jedne kontre istrčava sam pred golmana Petrovića, ali ne uspeva da ga savlada.

U drugom delu rasplamsala se borba. Prvo su opasne udarce ka golu razmenili Asmir Kajević u 53. minutu na jednoj strani, i Nenad Gavrić u 62. minutu na drugoj strani, ali su zamalo bili neprecizni.

A onda je u narednih 20

minuta usledila prava opsada gola Nišlija. Prvo je u 63. minutu iz izgledne pozicije mladi Savić pogodio okvir gola Radničkog. Zatim je i Danilo Pantić u 73. minutu praktično promašio penal. A beližimo i pokušaje glavom Vidosavljevića u 78. minutu i loš udarac Rakonjca u 81. minutu posle sjajne asistencije Pantića.

A samo minut kasnije Radnički je mogao da kazni “brđane” za sve promašaje. Kontranapad je istrčao Ćirković.Prešao je dvojicu odbrambenih igrača beogradskog tima i našao se oči u oči sa gostujućim golmanom, koji uspeva da zaustavi da udarac napadača Nišlija.

Do kraja beležimo još po jednu situaciju na obe strane. U 88. minutu prodor i pokušaj Vidosavljevića, i minut kanije na drugoj strani kada je posle centaršuta Subotića Šapić poslao loptu ka svom golu, u oba slučaja golmani su uspešno intervenisali pa je ostalo 0:0.

Trener Čukaričkog Aleksandar Veselinović danas je poslednji put vodio ovu ekipu, pošto karijeru nastavja u inostranstvu. Veselinović je kao fudbaler ostavio značajan trag u Radničkom, zbog čega mu je domaćin uručio prigodan poklon i poželeo mu puno uspeha u daljoj karijeri.

U narednom kolu Radnički će na megdan ekipi Voždovca dok Čukarički dočekuje Mačvu.