Prva pobeda Radničkog u gostima

Nakon “preskakanja” duela zbog bolesti većeg broja igrača, a onda i promene trenera, Radnički je u 11. kolo došao do prve pobede u gostima. U uzbudljivom meču u Lazarevcu sa Kolubarom niški tim je trijumfovao sa 3:2(1:1). Dvostruki strelac za Radnički bio je mladi Stefan Mitrović, dok je pobedonosni gol delo defanzivca Vujadinovića, dok su domaćini golovima Andrića i Filipovića dva puta stizali do izjednačenja.

U zanimljivoj i otvorenoj utakmici Kolubara je imala prividnu inicijativu, ali je Radnički bio konkretniji. Do prvog vođstva Nišlije stižu u preko mladog Stefana Mitrovića u 29. minutu. U smiraj prvog dela igre Andrić posle dobre intervencije Kahrimana ipak zabija loptu u gol Nišlija za remi na poluvremenu.

Drugi deo otvara Stefan Mitrović još jednim svojim pogotkom za novo vođstvo Radničkog. Prelepim volejom posle centaršuta sa desne strane Mitrović je pokazao svoj raskošni talenat. A nekoliko minuta kasnije mogao je čak i do het-trika, ali je golman Puletić krajnjim naporom zakačio loptu posle loba Mitrovića, na nju je natrčao Japanac Mićibući koji je sa nekih pola metara uspeo samo dapogodi prečku, pri čemu se i povredio sudarivši se sa stativom domaćih. Iako je sudar bio prilično snažan Japanac se ipak nakon intervencije lekara pridigao, ali je dobio i žuti karton je se na teren vratio bez dozvole glavnog sudije Radakovića. Kompletnu smušenost gostiju nakon ovih događanja iskoristila je Kolubara i izjednačila je Kolubara, prelepim pogotkom Filipovića, 2:2 igrao se 60. minut.

Treće vođstvo i konačnu pobedu niškom timu doneo je defanzivac Nikola Vujadinović u 77. minutu, akon gužve u šesnaestercu domaćih posle slobodnog udarca sa desne strane.

Nakon osvajanja ova tri boda u Radničkom se lakše diše. U narednom kolu očekuje ih još jedno gostovanje, i to Vojvodini u Novom Sadu, ali će pre toga u četvrtak morati da odigraju zaostalu utakmicu sa Metalcem na Čairu.