Partizan “izbacio” Zvezdu za finale sa ekipom Mega MIS (VIDEO)

U prvom polufinalnom meču Kupa Milan Ciga Vasojević u niškoj dvorani „Čair“, košarkašice Partizana 1953 pobedile su Crvenu zvezdu i plasirale se u veliko finale, gde će u nedelju od 19.00 sati igrati sa ekipom Mega MIS, koja je u drugom polufinalu bila bolja od ekipe Kraljeva rezultatom 82:74.

CRVENA ZVEZDA – PARTIZAN 1953 67:73 (14:26, 24:7, 11:26, 18:14)

Utakmica je počela sa dosta promašaja na obe strane, pa je posle tri minuta igre bilo tek 3:3. Realizovao je Partizan nekoliko napada na pravi način, pogodio četiri trojke (tri Bojana Miškić), pa je u 8. minutu poveo 20:11. Nije Zvezdu služio šut, pogodila je Jovanović novu trojku za crno-bele, a na prvi odmor se otišlo sa dvocifrenom prednošću Partizana – 26:14.

Na početku druge deonice 28:14 bilo je najvećih 28:14, ali se Zvezda stabilizovala i odgovorila sjajnom serijom 16:2 i u 17. minutu prvi put izjednačila – 30:30. Poentirale su crno-bele posle pet minuta, li je Mišeljić pogodila trojku uz faul i donela Zvezdi višak – 36:33. Na veliki odmor, crveno-bele su otišle sa 38:33.

U istom ritmu krenula je i treća deonica, sa dosta nerealizovanih napada. Zvezda je držala malu prednost sve do 24. minuta, kada je Partizan ponovo poveo – 43:42. Pogodila je trojku Davinić, pa dvojku Dinčić, a onda još dva penala Davinić za velikih 50:42. Ponovo su crveno-bele jurile minus, a crno-bele pogađale – 52:42, 27. minut. Pogodila je dva puta zarerom Rojster, ali je odlična Boričić odgovorila trojkom. Na poslednju pauzu, Partizan je otišao sa „plus deset“ – 59:49.

Pogodile su nove trojke Dinčić i Boričić za Partizan i donele posle dva minuta ogromnih 65:51, Nije Zvezda ponovo imala realizaciju ni priključak, a problem je bio i peta lična greška Naumčev u 34. minutu. Podigla je Boričić na najvećih 68:51 na šest minuta pre kraja, pa je ishod već mogao da se nagovesti. Približila se malo Zvezda zahvaljujući Radulović (59:69, 37. minut), a posle trojke Jovanov 36 sekundi pre kraja prišla i na 65:71. Izgubile su crno-bele loptu deset sekundi kasnije, Čorto pogodila za dva (67:71), pa Zvezda ponovo presekla loptu. Međutim, promašila je Radulović, pa je faulirana Davinić, koja je pogodila dva penala za 73:67 na 12 sekundi pre kraja i počelo je zasluženo slavlje košarkašica Partizana.

Nevena Naumčev

-Čestitam Partizanu na pobedi. Čestitam mojim igračicama na borbi do samog kraja. Imamo veći indeks, ne znam šta bih drugo prokomentarisala…

Dragan Vuković

-Čestitam Partizanu, imali su bolju koncentraciju i veću energiju potrebnu za ovakvu utakmicu. Videli ste naše skromno izdanje sa ovim sastavom. Izgubili smo, idemo dalje…

Marina Davinić

-Čestitam mojim igračicama na borbi i pobedi i igračicama Zvezde na fer i korektnoj igri. Dobro smo otvorile utakmicu, usledio je pad, ali smo u nastavku imale veliku podršku sa klupe od trenera i veliku energiju na terenu.

Miljana Bojović

-Čestitam Crvenoj zvezdi na velikoj borbenosti. Zadovoljni smo posle pobede. Znam koliko naši igrači treniraju i vredno rade. Da li sam verovala u pobedu? Da, nijednog trenutka je nisam dovodila u pitanje. Nadam se da će igračice večeras uspeti da se odmore dobro, jer će ih u finalu čekati još intenzivniji meč, još više trčanja i potrebna je još veća koncentracija.

KRALjEVO – MEGA MIS 74:82 (22:20, 12:22, 24:18, 16:22)

Košarkašice Mege MIS su u drugom neizvesnom polufinalu nacionalnog Kupa savladale Kraljevo i zakazale veliko finale protiv košarkašica Partizana 1953.

Utakmica je u uvodnim minutima bila potpuno izjednačena, a posle pet minuta igre Mega je bila nešto bolja i povela 12:5. Odgovorile su Kraljevčanke mini serijom 5:0, a do prve pauze praktično se igralo koš za koš – 22:20.

I u drugoj četvrtini situacija se nije promenila, ekipe su bile potpuno egal. Posle više od dva minuta bez koša, na semafru je dugo stajao rezultat 27:25. Povela je Mega posle pet vezanih poena Popović u 26. minutu 30:27. Nastavile su Beograđanke da kontrolišu rezultat, povećale posle trojke Rosić na 37:28, a na poluvreme otišle sa 42:34.

Smanjilo je Kraljevo na startu treće deonice na 40:43, posle po dva slobodna bacanja Rajić i Emanuel i povelo u 25. minutu – 48:47. Pojačala je Mega ritam, vratila prednost preko nepogrešive Nedeljkov (54:52). Pogađale su Kraljevčanke, ali i Nedeljkov trojke, pa su Beograđanke imale mali višak i na poslednjoj pauzi – 60:58.

Podigla je dve vezane trojke Rosić na početku četvrte četvrtine i podigla na 66:58. Odgovorila je trojkom Mehović, pa sa dva penala Emanuel i u 35. minutu je opet sve bilo otvoreno – 62:66. Nije Mega iskoristila dva napada, ali ni Kraljevo, pa je posle asistencije i možda i ključne trojke Popović dva i po minuta pre kraja Mega povela 74:66. Tačku na pobedu Mege svojom četvrtom trojkom stavila je sjajna Nedeljkov na 1:40 pre poslednje sirene – 77:68, a onda dodala i petu trojku za 82:70!

Dragana Gobeljić

-Čestitala bih Megi na pobedi i poželela sreću u finalu. Mi smo sa novim trenerom odgovorili na njihovu agresivnu igru, bukvalno 38 minuta igrali sa ekipom koja je dosta mlađa od nas. Jako sam ponosna na moje saigračice i stručni štab. Treba da izvučemo pouke za predstojeći plej-of.

Jovana Popović

-Čestitam Kraljevu na fer i korektnoj igri, a Dragani Gobeljić na lepim pohvalama. Utakmica je bila teška i zahtevna. Imali smo i padova, ali smo uspeli da se izvučemo. U finalu nas očekuje utakmica sa Partizanom koja je veoma dobra ekipa. Treba da uočimo greške koje smo pravili i ispravimo ih.

Marko Dimitrijević

– Ovo je moj prvi susret sa ženskom košarkom, do sada sam radio sa muškarcima. Moje igračice su veoma emotivno doživele ovu utakmicu, to se videlo u svlačionici na kraju. Radimo zajedno svega četiri dana. Dosta toga smo promenili. One su odgovorile koncentrisano na moje zahteve, danas su dale sve od sebe, a to je bio jedini moj zahtev. Znali smo da je ekipa Mege jedna od najdominantnijih ekipa u zemlji, da moramo da im ispariramo u trčanju i agresiji i igraju sa 12 igračica. Nama je falila jedina prava petica Ivana Brajković.

Milan Vidosavljević

-Hvala kolegi i Dragani Gobeljić na lepim rečima. Kraljevo je naš veliki sportski rival, godinama igramo dobre i kvalitetne utakmice kao što je bila i ova večeras. Znali smo da su promenili trenera i da su kratko zajedno, pa nismo znali šta nas čeka. Nisu igrali kompletni, odigrali su, slobodno mogu da kažem, „mušku“ utakmicu. Čestitam mojoj ekipi koja je bila veoma nervozna večeras. Nama je ovo četvrto učešće u Kupu zaredom, četvrto finale, a do sada nikada nismo bili favoriti. Ove godine svi pričaju da smo favoriti. Ove devojke su se borile sa tim i pobedile. Dva puta smo izgubili u Nišu, nadam se da ćemo ove godini otići korak dalje.