Duronjić torpedovao i potopio Radnički u derbiju “juga” (VIDEO)

Očekivalo se da će Radnički u “južnjačkom” duelu protiv “fenjeraša” iz Surdulice ubeležiti treći vezani trijumf ikrenuti ka sigurnoj zoni superligaške tabele. Međutim desilo se sasvim suprotno, Radnik je iznenanio Nišlije i ubedljivo slavio sa 3:0.

Domaći su bolje ušli u meč i do poluvremena uspeli da stvore nekoliko izglednih prilika, ali ostalo je 0:0. Za to vreme gosti nisu ugrožavali gol Radničkog, Slično se krenulo i u nastavku, ali sve je promeni “slučajni” pogodak Duronjića u 56. minutu. Lagani centaršut sa leve strane neočekivano je završio u mreži neopreznog Vasiljevića.

Samo 6 minuta kasnije opet Duronjić, ali ovog puta itekako namerno, snažnim udarcem sa više od 20 metara udaljenosti od gola, smestio je loptu u mrežu za velikih 0:2.

Krenuli su domaći tada na sve ili ništa što gosti koriste i preko Hajdarevića u 71. minutu stižu do konačnih 3:0.

Nakon 23 odigrane utakmice Radnik je i dalje na začelju tabele sa samo 14 bodova, dok su Nišlije na 12. mestu sa 23 boda.

U narednom kolu Radnik će dočekati ekipu Radničko, ali ovog puta iz Kragujevca, dok će Nišlije na noge Železničaru u Pančevo.