Novi poraz Mašinca i sportski potez gostujućeg trenera (VIDEO)

I nakon šestog kola fudbalerke Mašinca ostale su bez bodova. Možda i u najboljoj partiju u ovoj sezoni Mašinac je na svom stadionu poražen od ekipe Sloge iz Zemuna rezultatom 3:1(1:0).

Odlično su ušle niške fudbalerke u ovaj meč, i nakon nekoliko dobrih udarac i pogođene stative gola gošći, surovo su kažnjene u 33. minutu. Nakon što je izbegla ofsajd zamku, mrežu „zelenih“ zatresla je Milica Popović.

U drugo poluvreme domaće su ušle još borbenije i odlučnije kako bi stigle do izjednačenja. Gol Sloge uglavnom su ugrožavale udarcima iz daljine, ali bezuspešno. A onda u 75. minutu desila se najblaže rečeno zanimljiva situacija. Posle jednog duela na polovini gošći ostala je da leži Milijana Pavlović, svi su očekivali prekid, međutim usledila je kontra gošći, koja se završava još jednim pogotkom Milice Popović, pored zbunjene odbrane Mašinca. I onda nešto nesvakidašnje za naš fudbal, trener gostujeće ekipe Miloš Savić, nije želeo da njegova ekipa stekne prednost na takav način i zatražio je od svojih igračica da se sklone i dozvole i Mašincu da postigne pogodak, da bi se anulirao „nesportski“ gol. One su to i učinile, dozvolivši  Nini Milenković da se prošeta od centra do gola i smanji prednost gošći na 2:1, a ovakav fer potez mladog stručnjaka na klupi gostujuće ekipe pozdravljen je gromoglasnim aplauzom svih na stadionu.

Miloš Savić, šef stručnog štaba ŽFK Sloga, Zemun

U nastavku utakmice domaćim igračicama ponestaleo je snage pa su gošće tri boda potvrdile još jednim pogotkom u 82. minutu. Treći put je pogodila Milica Popović za konačnih 1:3.

Iako Mašinac ove sezone nastupa u izuzetno podmlađenom sastavu, ipak renome i ime kluba ne dozvoljavaju da se odustane bez borbe. Naknadno su odobrena i dodatna sredstva iz gradskog budžeta ne bi li se pomoglo najtrofejnijem niškom sportskom kolektivu.

Optimizam i spremnost da se bore do kraja u redovima Mašinca, raduje sve koji vole ovaj klub, ali da li će to biti dovoljno da se opstane, vreme će pokazati.