Napredak najzad do pobede posle produžetka za sjajan završetak godine iz snova (VIDEO)

Košarkaši Napretka su se na najlepši način oprostili od svojih navijača u kalendarskoj 2019. godini. Aleksinčani su nakon velike borbe i produžetka savladali ekipu Vršca 81:73 i stigli su do sedme prvoligaške pobede. Bio je ovo treći produžetak Napretka ove sezone i konačno prva pobeda u njemu.

Napredak je u meč ušao bez dva igrača iz prve petorke, povređenog Slaviše Bogavca i Nikole Raičevića koji zbog bolesti nije trenirao prethodne nedelje. Vršac je na drugoj strani bio kompletan, a i pojačan plejmejkerom pristiglim iz Francuske. Prvo poluvreme je prošlo u izjednačnoj borbi i agresivnoj igri na obe strane terena.

Napredak je u trećoj četvrtini zaigrao onako kako je navikao publiku u Aleksincu, vodio dvocifrenom prednošću, a u prvih osam minuta je gostima dozvolio da daju samo tri poena. Međutim, došlo je do opuštanja pred kraj perioda i Vršac se rezultatski vratio na zaostatak od sedam poena. Dobar finiš trećeg kvartala gostima je dao nadu da mogu do pobede i vrlo brzo su u poslednjoj deonici stigli do egala. Napretku su u tim trenucima nedostajali sigurni poeni i Vrščani su u samom finišu bili bliži pobedi. Ipak usledilo je nekoliko promašenih otvorenih šuteva i jednog slobodnog bacanja gostiju, pa su domaći imali 12 sekundi za pobedu, ali su brzopleto reagovali i ostavili Vršcu tri sekunde za poslednji napad. Šut novopridošlog internacionalca Renatana Emba ostao je na obruču i meč je otišao u produžetak.

U dodatnih pet minuta domaći su ponovo zaigrali sjajno na obe strane terena, dok su gosti polako posustajali, a i zbog ličnih grešaka su ostali bez važnih igrača u rotaciji. Napredak je u penal završnici mirno priveo meč kraju i pobedio 81:73.

U pobedničkom timu istakli su se Dimitrije Raičević sa 23 koša i pet asistencija i Aleksandar Ilkić sa 15 poena i pet asistencija. Dvocifren košgeterski učinak imali su još Dušan Ognjenović sa 13 i Luka Milojević sa 12 koševa. Važnu rolu u poslednjoj deonici meča odigrao je i Lazar Stanković koji je sva svoja četiri poena tada i postigao, a uz to imao i osam skokova.

Publika je još jednom na pravi način podržala svog prvoligaša i pokazala kako se poštuju dobri rezultati. Hemija koja je stvorena između igrača Napretka i njihovih navijača pravo je osveženje na košarkaškoj mapi Srbije i slikom koja se šalje iz Aleksinca može da se ponosi srpska košarka. Sedam pobeda na kraju kalendarske godine je više nego što je bilo ko očekivao od novog prvoligaša, ali sigurno je da se ekipa Nebojše Raičevića neće zadovoljiti učinjenim već će i u narednoj godini dati sve od sebe da podigne košarkaške standarde u regionu i odvede tim do Superlige.