Naisa se “držala” jedno poluvreme (VIDEO)

Rukometašice Naise poražene su od aktuelnog šampiona, ekipe Jagodine sa 31-24 (15-14) u odloženoj utakmici 6.kola Arkus lige Srbije.

Dok su igračice Naise imale snagu, uspešno su parirale velikom favoritu.

Tokom celog prvog poluvremena Naisa je bila u vođstvu. U nekolio navrata  imala je po 2 gola prednosti, ali je   poluvreme završeno minimalnim zaostatkom od jednog gola.

U drugom delu je do izražaja došla „duža klupa“ gostujuće ekipe. Jagodina je podigla nivo igre, a trener Naise Živojin Maksić nije mogao da izmenama adekvatno odgovori. Jagodina najpre pravi seriju od 5-0, koju nakratko golom sa distance prekida kapitenka Naise Olivera Naise, ali sledi nova serija od 4-0 i utakmica je praktično bila prelomljena. Jagodina je imala ogromnih 8 golova prednosti, 26-18, što je znala da rutinskom igrom sačuva do samog kraja. Na kraju, očekivana pobeda Jagodine sa 31-24.

U redovima domaće ekipe, efikasnije od ostalih bile su Olivera Nikolić sa 5 i Jovana Veljković i Anja Belić sa po 4 gola.

Narednu utakmicu Naisa igra već u subotu, kada u hali „Čair“ ima još jedan težak ispit,  jer stiže zahuktala ekipa Železničara iz Inđije. Utakmica se igra u 18,30, a ulaz je slobodan.

Niš, hala „Čair“. Gledalaca 150. Sudije: Danijela Sando, Dragana jakovljević (Čačak). Isključenja: Naisa 8 minuta, Jagodina 8 minuta. Sedmerci: Naisa  1 (1), Jagodina 6 (5).

ŽRK NAISA: Ivanović, Nedeljković, Ranđelović 1, T.Petković 3, Aranđelović, Veljković 4, Dala, Stojanović 2, Mihajlović 1, M.Petković, Milošević 2, Rosić, Stamenković 2, Nikolić 5, Mladenović, Belić 4.

ŽORK JAGODINA: Petkovska, Kostić, Adžić 5, Ćorović 4, Majkić 7, Pejović, Sukur 3, Gugač, Radović 7, Lovrić 1, Janjić 1, Bojičić 2, Stojanović, Gojković 1.