Naisa remizirala sa šampionkama

Rukometašice Naise pokazale su „zube“ u Jagodini i zasluženo osvojile bod, mada ne bi bilo nezasluženo ni da su se sa gostovanja šampionkama vratile sa celim plenom!

Naisa je igrala rasterećeno i ako se u prvom poluvremenu i mučila, u drugom su rukometašice iz Niša pružile, sasvim sigurno, najbolju igru u plej ofu.

Sredinom prvog dela ekipa trenera Svetislava Jovanovića bila  je u zaostatku četiri gola(4-8, 5-9), ali je Naisa pokazala karakter i do odmora stigla do egala, 13-13.

U drugom delu superligaš iz Niša zaigrao je još odvažnije i domaćinu ne samo da nijednom nije dozvolio da dodje u vodjstvo, već je konstantno bio u prednosti  od 3 gola (20-17, 21-18, 22-19, 23-20, 24-21, 25-22). U samom finišu, ne svojom krivicom, rukometašice Naise stigle su „samo“ do boda! „Samo“ iz jedinog razloga što je pobeda već bila izvojevana, ali sa bodom koji ima veliko značenje. Rezultatski svakako ne, jer je redosled ekipa odavno poznat, ali veliki na psihološkom planu jer pokazuje da Naisa može da se nosi i sa šampionom.

-Naša najbolja utakmica u plej ofu. Odigrali smo zaista na visokom nivou i ja mojim rukometašicama odajem priznanje. Pokazale su da imaju kvalitet i da mogu da se nose i sa najjačim ekipama-zadovoljan je Svetislav Jovanović.

Za igračicu utakmice proglašena je Katarina Tanasković koja je postigla 7 golova, a njoj uz rame bila je i Kaća Radović koja se 8 puta upisala u strelce.

U narednom kolu Naisa dočekuje ekipu Bekamenta, a ta utakmica igra se u hali „Čair“ već u utorak 14.maja u 18,30 sati, a ulaz je slobodan.

ŽORK Jagodina-ŽRK Naisa 27-27 (13-13)

Jagodina, hala „Jasa“. Gledalaca: 200. Sudije: Vanja Antić, Jelena Jakovljević (Beograd). Sedmerci: Naisa 5 (4),Jagodina 3(3). Isključenja: Naisa 2 minuta, Jagodina 6 minuta.

ŽRK Naisa: Čogurić, Ivanović, Veljković, Karalić, Zdravković, Stefanović 2, Radović 8, Stojanosvka 3, Vavan, T.Petković, M.Petković, Pejović 2, Milojević 2, Stamenković, Tanasković 7, Filipović 3.

ŽORK Jagodina: Adžić 2, Bogojević, Žižić 2, Mitrović 8, Sivčev, Nišavić 4, Tatar 4, Jevtić, Aleksić, Jovanović, Ašanin 4, Đurašinović, Glišović, Stojanović, Stepanović, Vučković 3.