Naisa posle velike borbe pala u Čairu (VIDEO)

Naisa poražena od Železničara 25-29 (12-15)

Žestoka borba viđena je na otvaranju rukometne sezone u Nišu. Naisa je ukrstila koplja sa ekipom Železničara iz Inđije i iz tog meča izašla poražena, ali uzdignute glave. Šampion iz pretprošle sezone slavio je sa 29-25 (15-12).

Od samog starta i jedna i druga ekipa su „pokazale zube“, a do prve prednosti su stigle gošće i to pre svega zahvaljujuće krilnim igračicama Nataši Lovrić i Tamari Kocić, koje su u prvom delu postigle čak 9 golova, od ukupno 15 koliko je bilo na kontu gostujućeg tima. Dunja Tabak jeste bila uštopovana, ali je, sa druge strane, jaka odbrana bila usmerena i ka najubojitijoj igračici Naise-Teodori Veličković.

Pored činjenice da je Naisa bila ranjiva sa krila, od značaja za ishod meča svakako je i podatak da je prvi šuter Naise, već u 21.minutu imao 2 isključenja!

Kako god, do poluvremena gošće prave osetniju prednost i vode sa 15-12. Početkom drugog dela uvećavaju prednost i do maksimalna 4 gola prednosti. Nekoliko uspešnih intervencija imala je Anastasija Nedeljković, ali se sa druge strane razbranila se i Jovana Vasiljković.

Probudila se i publika u Čairu, pa na 15 minuta pre kraja Naisa stiže do egala, 20-20. Železničar ponovo dodaje gas, ali Naisa uz frenetično navijanje stiže ponovo do nerešenog rezultata, na 5 minuta pre kraja, 25-25, uz sjajne role Linee Čočaj, Teodore Veličković i Olivere Nikolić.

U samom finišu ipak se bolje snašla ekipa Železničara.

Tamara Simonović tada ishitreno šutira, a onda kapitenka gošći Jovana Vasiljković brani udarac sa distance Teodore Veličković, pa onda i šut Jelene Knežević sa „crte“ i meč je odlučen, 29-25 za Železničar. Previsoko, ali zasluženo.

Olivera Nikolić, kapitenka Naise složila se nakon utakmice sa trenerom Slavkom Krnjajcem, da je presudio veliki broj tehničkih grešaka, jer su mnogi napadi Naise završeni bez šuta na gol.

Sa druge strane Vlada Šimičić bio je zadovoljan pobedom, a timu iz Niša poželeo je da dogura do plej ofa.

U gostujućoj ekipi, pored pomenutih krilnih igračica, istakle su se i Una Obrenović sa 6 i Dunja Tabak sa 5 pogodaka,  dok je najefikasnija u domaćoj ekipi bila Linea Čočaj sa 7, Teodora Veličković postigla je 6, a Olivera Nikolić 5 golova.

U narednom kolu Naisa gostuje ekipi Vojvodine.

Niš, hala Čair. Gledalaca: 400. Sudije: Nikola Musić, Stevan Đurašinović (Vrbas). Isključenja: Naisa 4 minuta, Železničar 12 minuta. Sedmerci: Naisa 2 (1), Železničar 6 (5).

ŽRK NAISA: Nedeljković, Ivanović, Veličković 6, Nedeljković, Konatar 1, Milošević, Čočaj 7, Ranđelović, Simonović 2, Ranđelović, J.Stojanović 1,  Nikolić 5, Grujić, Bukurić, B.Stojanović, Knežević 3.

ŽRK ŽELEZNIČAR: Vasiljković, Čavrić 1, Vujnović 1, Novaković, Obrenović 6,   M.Lovrić, Medić, Tabak 5, Lazarević 2, Avramović 3, N.Lovrić 5, Kocić 6, Otašević, Činku, Jovanović, Bakša.