Nais pružio snažan otpor lideru (VIDEO)

U derbiju 4. kola regionalne A2 lige u bazenu na Čairu hrvatski Solaris savladao je domaću ekipu Naisa rezultatom 16:14. Gosti iz Šibenika, lideri na tabeli i glavni kandidati za plasman u viši rang, opravdali su ulogu favorita i odneli sva tri boda iz Niša, iako se domaća ekipa borila i nije predavala do samoga kraja meča.

Pošto su se prethodne sezone žestoko opekli u Nišu, kada ih je poraz od Naisa košta plasmana u A1 ligu, vaterpolisti Solarisa krenuli su silovito i brzo stekli veliku prednost od 6:1. U prvoj četvrtini gotovo iz svakog napada uspeli su da postignu gol. Sa druge strane domaći su igrali loše, pre svega u odbrani pa se na prvu pauzu odlazi sa rezultatom 8:3.

U drugoj četvrtini vaterpolisti Naisa uspeli su da uspostave kakvu takvu ravnotežu i taj deo igre završen je rezultatom 11:6 za goste.

U treču četvrtinu niški vaterpolisti ulaze mnogo odlučnije, raspucali su se u napadu, stegli su odbranu, a i golman Igor Lazić počeo je da brani na svom prepoznatljivom nivou. Sve to probudilo je i publiku na bazenu Čair pa domaći tim u poslednju četvrtinu ulazi u naletu sa “samo” dva gola zaostatka (12:10).

Međutim, u nekoliko ključnih napada na startu završnog dela igre vaterpolisti Naisa ne uspevaju da postignu pogodak i uhvate potpuni priključak, Šibenčani to koriste, opet se odlepljuju na 4 gola razlike i rutinski privode meč kraju. Sa dva pogotka mladog Kovačevića na kraju Nais smanjuje na pristojnih 16:14.

Najefikasniji na meču bio je Andrija Vlahović iz Solarisa sa 6 golova, a pratio ga je Branimir Herceg sa 3. Kod domaćih najviše su se istakli Vukašin Ganić sa 3, i Uroš Vasić, Dragan Milošević, Tihomir Živić i Milan Kovačević sa po 2 pogotka.

Trener domaćih Jovan Serafimović , i pored poraza zadovoljan je igrom i borbenošću svojih momaka.

Prava borba i najbitnije utakmice za Nais tek predstoje, a u klubu se nadaju da će ekipa kako prvenstvo odmiče izgledati sve bolje.

U narednom kolu niški vaterpolisti gostovaće u Splitu ekipi POŠK-a.