Mašinac ubedljiv protiv Sloge (VIDEO)

Fudbalerke niškog Mašinca lakše nego što se očekivalo su savladele Slogu iz Zemuna na svom terenu rezultatom 4:1, u derbi meču petog kola Superlige Srbije. Na taj način su popravile utisak iz prošlog kola, kada su neočekivano ubedljivo poražene od Crvene zvezde u Beogradu.

Na startu meča gošće su prve pripretile, ali su “zelene” golovima  kapitena Milice Stanković u 5. i Kristine Krstić, tri minuta kasnije,rano  stigle do velike prednosti.

U nastavku gošće su u par navrata ozbiljno zapretile, ali se na odmor otišlo rezultatom 2:0.

I drugo poluvreme Mašinac je otvorio pogotkom. Precizna iz jedanaesterca, dosuđenog zbog faula nad Milicom Stanković,  bila je Kristina Krstić, koja je golmana poslala u jednu a loptu u drugu stranu.

Sloga je nakon trećeg primljenog gola zaigrala otvorenije, a veliku šansu za smanjenje zaostatka propustila je Marija Dabić, kada se našla usamljena ispred Stankovićeve, ali je šutirala pravo u nju. Ipak, Zemunke su do pogotka stigle u 82. minutu. Udarac ka golu sa nekih 20-ak metara uputila je Tijana Batočanin, lopta je pogodila nekog od odbrambenih fudbalerki i nesrećno se odbila u nebranjen deo mreže.

Konačan rezultat postavila je Ana Trutić autogolom u 88. minutu, nakon prodora i centaršuta Milice Stanković sa desnog boku – za konačnih Mašinac-Sloga 4:1.

Svoje zadovoljstvo nakon ubedljivog trijumfa nije krila Tamara Jovanović, prvi trener Mašinca: –Kao što ste videli, ubedljiva pobeda i četiri postignuta gola. Odigrali smo čvrsto i disciplinovano. Moje fudbalerke su ispoštovale dogovor iz svlačionice i presrečna sam zbog toga. Iako je rezultat na kraju ubedljiv, znali smo da je Sloga čvrst rival i da ćemo morati da učinimo sve kako bismo upisale povoljan rezultat, što se na kraju i ostvarilo. Nema stajanja, sezona je praktično još uvek na početku i moramo iz utakmice u utakmicu da budemo na visokom nivou. Idemo dalje-izjavila je Jovanovićeva.

Mašinac u narednom kolu gostuje lideru ekipi Spartaka u Subotici, a “zelene” ako žele da ostanu u trci za titulu morale bi u tom duelu da izbegnu poraz.

Niš, 2. oktobar. Stadion ŽFK Mašinac. Gledalaca: 100. Sudija: Milica Milovanović (Kragujevac). Golovi: 1:0 Stanković 5.- 2:0 Krstić 8.- 3:0 Krstić sa penala 48.- 3:1 Batočanin 82.- 4:1 Trutić autogol 88. Žuti karton: Živković (Sloga). Igrač utakmice: Milica Stanković (Mašinac).

MAŠINAC: Vanja Stanković, Vučković, Mendez, Milica Stanković (od 89. Ilić), Smit (od 82. Vilet), Krstić (od 55. Ramirez), Zlatanović, Vasiljković, Stevanović, Marjanović (od 46. Pavlović), Đorđević.

SLOGA: Gardijan, Milanović, Milić, Živković, Batočanin, Dabić, Trišić, Trnavac, Varda, Trutić, Vuković.